Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Sağlık Filosuna 10 Yeni Ambulans


Açıklama: Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize tahsis edilen 10 adet yeni ambulans ve 1 adet UMKE aracı 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde kullanılmak üzere bugün, Sayın Valimiz Hasan Karahan tarafından İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 18 Mart 2016
Geçerli Tarih: 15 Kasım 2018, 20:07
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=9854


Valilik önünde yapılan ambulansların teslim töreninde konuşan Vali Karahan, ambulans hizmetinden faydalanan 40 bine yakın vatandaşımız olduğunu belirterek, “Bu da günde yaklaşık 10 vatandaşımıza ambulans hizmeti sunduğumuz anlamına geliyor. Bu ciddi bir hizmet. Allah muhtaç etmesin. Eksikliğini de vermesin. İhtiyaç olduğunda da hastalarımızın bu ambulanslarla hastanelere hızlı şekilde ulaştırılmasını nasip etsin. Son yıllarda gerçekten büyük atılım yaptık. İlimizdeki ambulans açığımızı da tamamladık. Emeği geçenlere ilgili bakanlarımıza, hükümetimize teşekkür ediyorum. Son 3 yılda alınan 26 ambulansla son 13 yılda alınan ambulansların neredeyse yarısını almış olduk. Bu töreni 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle yapacaktık, ancak  Ankara’daki elim olay nedeniyle yapamadık.  O elim olayda şehit olan vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Allah bu sıkıntılı günlerimizi başımızdan çekip alır. Gayretimiz o yöndedir.  Milletimiz dik durmaktadır. Hükümetimiz kararlıdır. İnşallah bu belanın üstesinden geleceğiz. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.  Hayırlı olsun. ”şeklinde konuştu.

Törene katılan İlimiz Milletvekili Cemal Öztürk, yeni ambulanslarla birlikte sağlık hizmetleri filosunun daha da güçlendiğini belirterek, “Devletimizin, hükümetimizin insan sağlığına  verdiği öneminin bir nişanesi olarak ambulans dağıtım töreninde birlikteyiz.   Devletimiz bir çok alanda büyük işler başardı. Türkiye son 14 yılda,  2002 yılından itibaren büyük reformlar yaptı.  Bunların içinde en büyük reformu da sağlık alanında yaptı.  Bütün dünya gıpta ile Türkiye’yi izliyor. Sağlıkta, eğitimde, alt yapıda, ulaştırmada  bu hizmetler devam ediyor, devam edecek.  Sağlık hizmetlerinde memnuniyeti zirveye çıkaracağız.  Biz devlet olarak hükümet olarak Giresun’un Giresunlunun hizmetindeyiz.  Her zaman bu hizmetler sınırsız devam edecek.  Bu hizmetlerde emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.”dedi.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal da İlimizde 25 ayrı noktadan Acil Sağlık Hizmetleri Ambulanslarıyla hastalara hizmet verildiğini belirterek, “Bu ambulanslar, 5 tanesi kar paletli, 8 tanesi 4x4, 35 tanesi 4x2, 1 tane snowtrack (kar paletli), 1 tane motorize, 1 tane 4 sedyeli, 1 tane obez/yoğunbakım ambulansından oluşmaktadır ve toplam sayımız kamuda 52’dir. Bunların 9 tanesi hasta nakil ambulansıdır. 10 ambulansın (6 tane 4x2, 4 tane 4x4) katılmasıyla bu sayı 62’e yükselmektedir. Ayrıca özel hastanelerde 3, üniversitede 1 ambulans bulunmaktadır.” dedi.

 Vali Karahan ve beraberindekiler tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edilen ambulanslar daha sonra, görev yerlerine hareket etti.

Törene Vali Hasan Karahan, İlimiz Milletvekilli Cemal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit,Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş, Cahit Karatepe, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, bazı daire Müdürleri, Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı.


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster