Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Bulancaklı Yelda Dündar, Yardımlarınızı Bekliyor


Açıklama: İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatan ve hastalığının teşhisi konulamayan 39 yaşındaki Yelda Dündar sizin dualarınızı ve yardımlarınızı bekliyor.
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2016
Geçerli Tarih: 19 Aralık 2018, 06:27
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=9809


Giresun’un Bulancak İlçesi’nde yaşayan Dündar Ailesi, 2015 yılının Ocak ayında karın büyümesi ve su toplaması şikâyeti ile önce Giresun Devlet Hastanesi'nde daha sonra da İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmesine rağmen hastalığına teşhis konulamadığı için yaşam mücadelesi veriyor.

Yelda Dündar’a ablası Hatun Gültekin ve ailesi bu zamana kadar Bulancak’taki evlerinde ellerindeki imkânlar dâhilinde bakmaya çalıştıklarını belirtiler. Yeşil kart sahibi olan Yelda Dündar’a bu zamana kadar kendi imkânlarıyla bakmaya gayret ettiğini söyleyen Gültekin Ailesi de ellerinde maddi anlamda hiçbir imkân kalmadığını vurguladılar. Kız kardeşini hayata döndürmek ve eski güzel günlerde olduğu gibi 2 çocuğuna bakacak duruma getirmek için çok zorlandıklarını ve yardıma ihtiyaçlarının olduğunu söylediler.

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatan ve hastalığı henüz teşhis edilemeyen 39 yaşındaki Yelda Dündar için ablası Hatun Gültekin, bulancakhaber.net Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yaşar’ı arayarak seslerini hayırseverlere duyurmak istediklerini söyledi. Hatun Gültekin, Mehmet Yaşar’a yaşadıkları sıkıntıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Devletimiz; hastane ve ilaç konusunda kardeşimizin elinden tutmaktadır. Bu manada devletimize duacıyız. Ancak kardeşimizin yanına gidip gelebilmek, bir takım ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına elimizde hiçbir maddi imkân kalmadı. Bundan dolayı yardımseverlerin desteğine ihtiyacımız var.”

Yelda Dündar, 2 çocuk annesi. Şu anda teşhis edilemeyen hastalığının yanı sıra bilinç kaybından dolayı hiçbir şeyden haberi olmadan hastanede yatıyor. Maddi ve manevi bütün sorumluluk ablası Hatun Gültekin’e kalmış durumda. Ancak Gültekin Ailesi’nin de bu sıkıntılardan dolayı maddi durumları sarsıldı. Maddi imkânsızlıktan dolayı çaresiz kaldıklarını gözü yaşlı bir şekilde kardeşinin eski fotoğraflarına bakarak anlatan abla Hatun Gültekin, yardım çağrısını tekrarladı.

Yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan kız kardeşi için maddi yardım beklediğini dile getiren Hatun Gültekin; "Kız kardeşimin hastalığına çare bulunsun, kardeşimi kaybetmek istemiyorum. O daha 39 yaşında ve 2 çocuğu var. Birileri bize yardım elini uzatsın, hastalığımıza bir çare bulunsun. Başta Bulancaklı hayırseverler olmak üzere Giresun halkından ve sesimizi duyup yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Son olarak abla Hatun Gültekin, kız kardeşi Yelda Dündar’ın yardımcı olmak isteyenlerin 0539 241 09 03 telefon numaramı arayarak iletişime geçerek yardımlarını ulaştırabileceklerini ifade etti.www.bulancakhaber.net

Haber: Mehmet Yaşar

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster