Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


MHP Giresun'da Toz Duman


Açıklama: TIME ÖZEL ANALİZ HABER - 1 Kasım seçimlerinden sonra iyiden iyiye bölünen MHP’de Giresun kanadının derin sessizliği sürüyor. Teşkilatların varlığı ve yokluğu su götürüyor. Tıpkı genel merkez gibi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2015
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 17:55
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=9648


MHP’de tüzük kurultayı toplanması için genel başkanlığa adaylıklarını açıklayan muhalif hareketin başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan ve  Koray Aydın’ın ‘adaylık’  için imza toplamaya başlamasıyla başlayan süreç ‘ söz konusu isimlerin’ kendi adaylığı için ben merkezli hareket etmesiyle birlikte dayanışma çözülmeye başladı.

Bu manada 1 Kasım’dan sonra Giresun’da elindeki bir milletvekilini de kaybeden MHP teşlilatlarının kafalarının tümden karıştığı ifade ediliyor.

MHP GİRESUN’DA TOZ-DUMAN

Başkan adayları  Koray Aydın, Meral Akşener ve Sinan Oğan beraber hareket ediyor gibi gözükse de kendi aralarındaki rekabet iyice hissedilmeye başlamış olması ve üç aday arasında özellikle imzacı delege konusunda kıyasıya bir yarış olması Giresun’da da MHP’yi toz -duman etti.

GİRESUN TEŞKİLATLARINDAN BAHÇELİ’YE AÇIK ÇEK

Bilindiği gibi 1 Kasım seçimleri sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlığında genel merkezde düzenlenen il başkanları toplantısına katılan Giresun MHP İl Başkanı İbrahim Dizdar ve yönetiminin Devlet Bahçeli'ye tam destek verdiği açıklanmıştı.

MHP’NİN GİRESUN’DA VARLIK SINAVI

Muhalif hareketlere rağmen olağan kongre tarihinin 18 Mart 2018 olarak ilan Genel Başkan Bahçeli’nin partisinin il başkanlarını 8, 9, 10 Ocak'ta Kızılcahamam'da yapılacak kampa alacağı biliniyor.

Bu kapsamda halen varlığı ve yokkuğu tartışma götüren ve gemi azıya alan MHP Giresun il ve ilçe teşkilatlarının tavrını netleştimek için derin bir suskunluğa büründüğü ve gelişmelere göre pozisyon alacağı konuşuluyor.www.giresuntime.com


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster