Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


GİRESUN'UN VEBALİNİ KİM ÖDEYECEK?


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazarları
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2015
Geçerli Tarih: 26 Eylül 2018, 10:40
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/yazar.asp?yaziID=8910


STK lar toplumda ki değişik sorunlari bağımsız olarak denetleyen tarafsız olarak toplum yararina çözüm arayışı sunan ve bireylerini ülke genelinde yaşanılan her türlü siyasi kulturel ve sosyal konulara karsi farkındalık yaratarak bilinçli birer yurttaş yaratmayi amaçlar.

Demokrasinin ana unsurlarından sadece biri olmasına karsilik toplum nezdinde büyük bir yuk taşıyan STK lar zaman zaman hiç bir siyasi ve ekonomik çıkar gözetmeksizin dernek vakıf federasyon oda veya sendika gibi yapi içinde toplumsal barış ve uzlaşininda öncülüğünü yapma görevi üstlenmislerdir.

STK larin asıl görevi bu olması gerekirken Giresun ismi taşıyan STK lar bu asli görev anlayışını bir kenara iterek bizzat siyasete soyunmuslar buna mutakip bağlı olduklari STK larin yönetiminden dahi istifa etme gereği duymamislardir.

Bagli olduklari STK lari sahsi mali gibi goren siyaset arenasında bagimsiz ve her türlü siyasi düşünceyi hosgoruyle karşılayan destek isteyen bir aday olarak değil sadece bir partinin adayi olarak hem kendileri hem de Giresun kaybetmiştir. Buna encok da Giresun insanı uzulmustur. Yapilan yanlış uygulamaların ve hatalarin Giresuna maliyeti bir dört yil daha beklemek olmuştur.

Giresun un ve Giresun insanının hizmete işe aşa ve yatirima ihtiyacı vardir.

Tum bu olanların sorumluları bir kez daha kendi kendilerine düşünerek Nerede nasıl hata yaptıklarını tesbit etmeli yasanilanlari başarısızlık olarak kabul efiyorlarsa da bulundukları makamdan istifa etme nezaketini de gostermelidirler.

Yok eğer STK lar adina kaybedilen bu dört yılı siyasi arenada Giresuna yapilan asagilanmayi da basari olarak kabul ediyorlar sa bunu once Taksim meydanında sonra da Feshanede hep beraber halay çekerek kutlayalim.

Selam ve saygiyla


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster