Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


İsrail ordusu Gazze’ye girdi, ölü sayısı 259


Açıklama: İsrail, Gazze'ye yönelik kanlı operasyonuna devam ediyor. Karadan Gazze'ye giren İsrail ordusu ölüm yağdırmaya devam ediyor. Operasyonun başladığı andan bugüne kadar devam eden saldırılarda 259 Filistinli hayatını kaybetti.
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 18:01
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=7990


İsrail ordusunun açıklamasında Hamas’ın ateşkes girişimlerini sürekli reddetmesine vurgu yapıldı. İsrail’in önceki gün Gazze sahilinde gerçekleştirdiği plaj katliamına tepkiler ise sürüyor.
 
İSRAİL Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün gece orduya karadan Gazze’ye girme emri verdiğini duyurdu. Bunun hemen arkasından İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “Hamas’ın karadan, havadan ve denizden sürdürdüğü saldırıların ve ateşkes girişimlerini reddetmesinin ardından ordu Gazze Şeridi’ne kara harekatı başlatmıştır. İsrail hükümetinin talimatı doğrultusunda ordunun amacı İsraillilerin terörden uzak ve güvenlik içinde yaşamalarını sağlamak ve Hamas’ın terör altyapısına ciddi bir darbe vurmaktır. Koruyucu Hat Operasyonu’nun bu aşamasında kara birlikleri hava ve deniz güçleriyle işbirliği içinde faaliyet yürütecektir. Ayrıca İsrail Güvenlik Ajansı ve diğer istihbarat kurumları da bu çabalara destek verecektir.” En son 2009’daki Dökme Kurşun Operasyonu sırasında bölgeye karadan giren ordunun açıklamasının ardınan İsrail birliklerinin Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahya beldesine girdiği, Filistinli silahlı gruplarla çatışmaların başladığı bildirildi.www.internetajans.com

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster