Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


BİR DERGİ BİN MERHABA


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazarları
Eklenme Tarihi: 11 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2018, 10:18
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/yazar.asp?yaziID=7958


Değerli okurlarım, sizlere uzun süredir yoğun çalışmalar nedeniyle yazı yazıp hemhal olmadım. Öncelikle hepinizden teker teker özür diliyorum.

Giresun  Türkiye’nin en çok göç veren ili bunu ben söylemiyorum bunu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) diyor.

Giresun Gurbetçi olarak doğuyor ve bir çoğumuz elimizde olmayan nedenlerle doğduğumuz şehri istesekte istemesekte terk edip karnımızı çocuklarımızı doyurmak için başka şehirlerde, yurtdışında yaşamak zorunda kalıyoruz.

İşte tamda buradan yola çıkarsak Almanya en çok gurbetçimizin yaşadığı Avrupa ülkesi, bu ülkede bir çok sivil toplum örgütümüz var ve her biri kendisine göre önemli görevler ifa ediyor.

Stuttgart-Münih bölgesinde Giresun ve Karadenizli hemşerilerimizi kucaklamak üzere 2009 yılında bir derneğimiz kuruldu. “Karadeniz Giresunlular Derneği”  işte bu derneğimiz yönetimi Avrupa’da birçok şehirde tabeladan oluşan dernekler den farklı olarak, Sosyal, Kültürel, Toplum bilincini geliştiren projeler ile dikkat çekmeyi başardı.

Karadeniz Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cevat Öksüz derneğin başkanı olduktan sonra yaptığımız bir konuşma ile dergi projesi fikri oluştu. Karadeniz Giresunlular Derneği Dergisi ismi uzun ancak çok anlamlı bir çalışma oldu, dergimizin ilk sayısı çıktı.

Giresunlu hemşerilerimiz dergimizin ilk sayısı 01 Mart 2014 günü çıktı. Bu ilk sayımızda15 ilçemizi tanıtan Giresun’u tanıtan ansiklopedik bilgileri içerdi.

Bu dergi çalışmamız sırasında bizlere çok yardımı olan dostlarımız oldu, isimlerini tek tek yazmayacağım dergimizde zaten okuyacaksınız.

Dergimize ulaşamayan dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan okurlarım içinde bir güzel sürprizim var E-Dergi olarak ilk sayımızdan başlayarak dergimizi de internet ortamından okuyabileceksiniz bu çalışmamız çok kısa bir süre sonra hizmette olacak.

giresundergisidernek

Avrupa da ilk ve tek olan Karadeniz Giresunlular Derneği ve Gurbetçi Giresun Gazetesi birlikteliği ile hazırlanan dergimizin Giresun camiasına hemşerilerimize ve gurbetçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

 


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster