Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Görele'ye Fen Lisesi Geliyor


Açıklama: Kapatılacak Anadolu Öğretmen Liseleri arasında yer alan Görele Anadolu Öğretmen Lisesi fen Lisesine dönüştürülecek
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2014
Geçerli Tarih: 19 Kasım 2018, 12:33
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=7877


AHMET BİLGE

Anadolu Öğretmen Liselerinin kapatılarak Anadolu Liselerine dönüştürülmesi kapsamında Görele Anadolu Öğretmen Lisesi de kapatılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı kararlar kapsamında İmam Hatip okullarının sayısını arttırırken, ilimizde Görele, Bulancak, Keşap ve Şebinkarahisar'da  bulunan Anadolu Öğretmen  liselerini kapatma kararı aldı.

GÖRELE’YE BÜYÜK JEST

Giresun’da kapatılacak olan Anadolu Öğretmen Liseleri arasında yer alan Görele Anadolu lisesi ise Fen Lisesi’ne dönüştürüleceği müjdesi verildi.

Giresun’da kapatılacak olan diğer Anadolu Öğretmen Liseleri Sosyal Bilimler ve Anadolu Liselerine dönüştürülürken, Görele Anadolu Öğretmen Lisesi’nin, liseler arasında önemli bir yere sahip olan Fen Lisesine dönüştürülecek olması yerel siyasetçilerin başarısı olarak değerlendirildi.

Edinilen bilgilere göre;  Hem ilçenin potansiyeli hem de yapılan görüşmeler neticesinde kapatılacak olan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin kademe kademe, Fen Lisesi'ne dönüştürüleceği ve 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren yaklaşık 90 öğrenci ile eğitim öğretime başlaması planlanıyor.  Görele ile birlikte Giresun’daki Anadolu Fen Liseleri sayısı ikiye çıkmış olacak.


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster