Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Karadeniz'i yüzerek geçecek


Açıklama: Karadeniz'i yüzerek geçecek
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2013
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 17:49
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=6658


Ordu'dan Rusya'ya yüzerek geçmek isteyen Rus fotoğrafçı Yuriy Burlak, kendisini Karadeniz'in sularına bıraktı.

Ordu'nun Perşembe ilçesi Mersin Köyü Balıkçı Barınağı'na Dr. Evgeniy Suprunile birlikte gelen 50 yaşındaki Rus fotoğrafçı Yuriy Burlak, bel fıtığı olduktan sonra geçirdiği ameliyatlar sonucunda bastonlar ile hayatına devam ettiğini, Dr. Evgeniy Suprunile'nin kendisine yüzmeyi önermesiyle, yüzerek, sağlığına kavuştuğunu, dünyada bel fıtığı olan binlerce insana yüzmenin bu hastalığa iyi geldiğini kanıtlamak için Karadeniz'den Rusya'ya yüzerek geçeceğini söyledi.

Ordu'dan Rusya'nın Soçi Limanı'na tam 400 kilometre yüzecek olan Yuriy Burlak, Sahil Güvenlik Botları eşliğinde bugün zorlu maratona başladı.

25 günde Rusya'nın Soçi Limanı'na geçeceğini kaydeden Yuriy Burlak, "Ben önceden halterciydim. Bel fıtığı oldum. üç ameliyat geçirdikten sonra doktor bana yüzmeyi tavsiye etti. Yüzme yüzme derken, bu günlere geldim. Bastonlardan da kurtuldum. Sakat olmaktan da kurtuldum. çok bel fıtığı hastaları var. Ben kendimi örnek gösterdim. Yüzmenin faydasını göstermek için bu işi yapıyorum. Moskova'da havuzda her gün beş mil yüzdüm. Kendimi öğle hazırladım. Sonra buraya geldim. Hasta olduktan sonra yüzmeye başladım. Yüzmeye başladıktan sonra denizlere açılmaya karar verdim. önce kanallarda ve havuzlarda başladıktan sonra şimdide 400 kilometreyi Perşembe çamburnu'ndan Soçi Limanı'na yüze yüze botu çekerek yüzeceğim. Buradaki asıl amacım, tüm bel fıtığı olan insanlara yüzmenin bel fıtığına iyi geldiğini ispatlamaktır" şeklinde konuştu

Ordulu vatandaşlar ise Burlak'ı alkışlar ile Ordu'dan uğurladı

www.kenthaber.com

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster