Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Aksu Şenliği mi Kılıçdaroğlu mitingi mi?


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazarları
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2013
Geçerli Tarih: 19 Kasım 2018, 12:58
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/yazar.asp?yaziID=6445


Aksu Festivali tarihi kökleri olan uzun yıllardır yapılan geleneksel bir festival. Bu yıl 36. sı gerçekleşecek olan Uluslararası Giresun Aksu Festivali 20-22 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenleniyor. Halk arasında "Mayıs 7si" olarak adlandırılan 4 bin yıllık bir geçmişe sahip Aksu Festivali yörede gerçekleştirilen en önemli festivallerin başında yer alıyor.

            Aksu Festivali herhangi bir zümrenin, görüşün ve siyasi düşüncenin tekelinde olmayan, tüm Giresun Halkını ve misafirlerini kucaklayan bir festival. Bu festivali siyasete alet etmek, bir görüşün fikirlerini dayatması adına kullanmak festivalin geleneğine aykırı bir durum.

 

Kılıçdaroğlu’nun festivalde siyasi

konuşma yapması hoş olmadı

 

            CHP Genel Başkanı Sayın kemal Kılıçdaroğlu’nun Aksu Festivali için ilimize gelmesi çok önemli ve değerlidir. Netice olarak Giresun’a ve Giresunluya verdiği kıymeti gösterir. Medyatik olduğu içinde bütün medyanın gözü kulağı Giresun’da olacağı için ulusal gündemde Giresun ismi bolca geçer ve geçmiştir de! Ama böylesi bütün görüşlerin, düşüncelerin bir arada olduğu festivalde, festival konuşmasına siyaset bulaştırırsanız bu çok şık olmaz. Kim yaparsa yapsın böylesi ortak organizasyonlarda tek taraflı siyasi konuşmalar yapılması doğru değil.

            Siz milletin eğlenmek için geldiği bir festivalde çıkıp siyasi söylemlerle siyasi rakiplerinizi eleştirirseniz orada bulunan farklı siyasi düşüncede ki vatandaşları rencide edersiniz. Kendi parti mitinginizi yaparsınız ve istediğiniz söylersiniz. Ama orada bu konuşmalardan rahatsız olan büyük bir çoğunluk olduğunu gözlemledim. Aksu Festivalinde çözüm sürecini eleştirmek, Anayasa konusunda eleştirilerde bulunmak alakasız şeylerdir. Bunu müsaade eden ve Aksu Festivalini siyasi şova dönüştürenler, bence Giresun’a ve binlerce yıllık festivale ihanet etmişlerdir.

 

Keşke siyasi konuşma yaparken

Festival alanında ki çöp adasından da bahsetseydi

           

            Sayın Kılıçdaroğlu, çözüm süreci ve Yeni Anayasa üzerinden alakasız bir yerde hükümete vururken keşke hemen karşısında duran Aksu Çöp yarımadasından da bahsetseydi. “Bu pis koku nereden geliyor?” diye sorsaydı. Netice olarak bunu kimse yazıp çizmez ama bence hiç hoş olmadı. Aksu Şenliğine gelen vatandaşların çok azınlık bir kısmı “Başbakan Kemal” diye bağırırken büyük çoğunluğu bunu hoş karşılamadığını, bir festivalin siyasi şova çevrilmesinden rahatsız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

            Ortak değerlerin, siyasi düşünceden ve şovdan uzak tutulması gereken etkinliklerin bu şekilde siyasetle tahrip edilmesi tasvip edilecek bir şey değil. Belki bunu ne medya nede siyasiler dile getirmeyecekler ama bence bu bir yanlıştır. Büyük bir çoğunluğunda benim gibi düşündüğüne eminim. 4 Bin yıllık geleneğe de siyaset bulaştırdınız ya ne diyeyim


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster