Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Narkotik TIR’ı Giresun’da


Açıklama: Narkotik Eğitim TIR’ı Giresun'da.
Kategori: Giresun
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2019, 16:08
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=11555İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait Narkotik Eğitim TIR’ı Giresun'da.

“Hedef Olma-Hedefsiz Kalma” projesi kapsamında Giresun Atatürk Meydanında düzenlenen programla ziyarete açılan Narkotik Eğitim TIR’ında incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, uyuşturucuyla mücadele konusunda kararlı topyekûn mücadelenin önemine değindi.

Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün burada narkotik suçlarla mücadele etme adına İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzce dizayn edilen Narkotik Eğitim TIR’ını ziyaret edeceğiz. Amacımız, hedefimiz uyuşturucuyla %100, tam mücadele. Bu noktada hem emniyet teşkilatımız, hem jandarma teşkilatımız, hem teşkilatlarımıza destek veren siz değerli vatandaşlarımız gerçekten büyük bir özveriyle gayret ediyorlar. Yine konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarımız, başta Yeşilay olmak üzere çok büyük bir çaba içerisindeler. Biz bu noktada yine yakın bir tarihte bütün muhtarlarımıza, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza yine öğrencilerimizle beraber eğitim çalışmaları düzenledik. Bu eğitim çalışmalarının tamamına İl Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımızla birlikte bizzat ben de katıldım. Hedefimiz gençlerimizi, vatandaşlarımızı bu terörden, bu beladan uzak tutmak. Narkotik TIR’ımızda narkotik ürünlerinin vücut üzerindeki etkilerini yakinen göreceğiz. Emeği geçenleri kutluyorum” diye konuştu.

Madde kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık oluşturulması hedefiyle 17-18-19 Nisan 2019 tarihlerinde bilgilendirme faaliyetlerinde bulunacak olan Narkotik Eğitim TIR’ında madde kullanımın zararları, madde bağımlılarının yaşadığı fiziksel ve ruhsal değişimler, ebeveynler için madde kullanımı belirtilerinin yer aldığı 12 dokunmatik ekranda 30 farklı uygulama ile anlatılacak.www.gundem52.com


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster