Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


“FINDIK'DA FİYAT POLİTİKASI OLUŞTURACAĞIZ”


Açıklama: Ordu’da düzenlenen Ulusal Fındık Çalıştayı, değerlendirme toplantısıyla sona erdi. Toplantıda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, TMO’nun yerine Fiskobirlik’in regülatör görevi görmesi gerektiğini belirterek, “Fındık üreticilerimize bugüne kadar destek olduk, bundan sonra da destek olmaya çalışırız.” dedi.Fındık sayesinde 500 bin ailenin ekmek yediğini hatırlatan Pakdemirli; “Dünyada en iyi fındığı biz üretiyoruz. Dünyadaki fındık alanlarının % 75’i bizim. Yüzde 70’ini de biz üretiyoruz. Buradaki fiyatı Türkiye olarak bizim yapıyor olmamız lazım.” dedi.
Kategori: Karadeniz
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2019
Geçerli Tarih: 24 Temmuz 2019, 09:34
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=11548


‘Fındığın sadece bugününü değil, yarınını, hatta 50 yıl sonrasını da görmemiz gerekiyor’ diyen Pakdemirli, fındığı pazarlama noktasında yapacakları çalışmalarla Türkiye’nin 2 milyar dolar olan gelirini 3 milyar dolara çıkarmak istediklerini belirterek,  “Fiyatın artması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Verim ve hastalıklarla mücadele sorunlarını aşmamız lazım. Lisanslı depoculuğu halletmemiz gerekiyor.  Kaliteyi, ihracatı artırmamız lazım. Üreticilerin bir yıl sonrasını düşünmeyecek şekilde bir fiyat politikası oluşturmak istiyoruz.”ifadesini kullandı.

Toplantıya Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de katılarak konuşma yaptı ve görüş ve önerilerde bulundu. Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Milletvekili Kadir Aydın, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da toplantıya katılanlar arasındaydı.
kaynak: Giresun28haberSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster