Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Annesinin kalp atışlarını göğsüne dövme yaptırdı


Açıklama: Karşınızda Thomas Resch ve annesi Deborah... Thomas, 21 yaşında. Marysville, Washington'da yaşıyor ve şu sıralar profesyonel vücut geliştirme çalışmalarıyla ilgileniyor. Annesinin kalp atışlarını göğsüne dövme yaptıran Thomas’ın hikayesi Birkaç ay önce Thomas'ın annesi ‘kardiyak arrest’ geçirdi. Bu olay, kalp kriziyle karıştırılsa da farklı bir rahatsızlık olduğunu söyleyebiliriz. Kalbin pompa fonksiyonunu yerine getirememesi sonucu tüm organlar çabucak görev yapamaz hale geliyor.
Kategori: Dünya
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2018
Geçerli Tarih: 17 Haziran 2019, 07:41
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=11411Karşınızda Thomas Resch ve annesi Deborah... Thomas, 21 yaşında. Marysville, Washington'da yaşıyor ve şu sıralar profesyonel vücut geliştirme çalışmalarıyla ilgileniyor.

Birkaç ay önce Thomas'ın annesi ‘kardiyak arrest’ geçirdi. Bu olay, kalp kriziyle karıştırılsa da farklı bir rahatsızlık olduğunu söyleyebiliriz. Kalbin pompa fonksiyonunu yerine getirememesi sonucu tüm organlar çabucak görev yapamaz hale geliyor. En önemlisi de, diğer organların yönetimini sağlayan beyin zarar görüyor. Hastanın kan dolaşımı hızlıca sağlanabilirse beyin ve diğer organlarda en az hasar ile atlatılabiliyor.

Thomas’ın annesi de, birkaç dakika boyunca beynindeki kan akışını kaybetti ve sonuç olarak elindeki bazı yeteneklerini kaybetti . Artık yazamıyordu. "Çocukluğumdan beri annem el yazısıyla hep övünürdü" diyor Thomas. Bu olaydan sonra Deborah yeniden yazmak için rehabilitasyona gitti ama yazma zorluğu devam etti.

Malesef Thomas'ın annesi Ocak ayında başka bir kardiyak arrest geçirdi ve geçen hafta yaşamını yitirdi. O gün aynı zamanda Thomas'ın evden taşındığı gündü ve Deborah onun için şöyle bir not bırakmıştı: "Seni çok özleyeceğim. Seni seviyorum." Deborah’ın vefatından sonra Thomas çantalarından birinde bu notu gördü.

Notu okuduktan sonra, Thomas bu notu göğsüne dövme yaptırmaya karar verdi. Daha sonra, annesinin bir süredir kalp atışlarını takip eden bir fitness cihazı taktığını fark etti. Hastaneden ayrıldıktan sonra annesinin telefonunda son kalp atışlarının kaydını buldu ve bu hüzünlü deseni, kendi kalbine en yakın yere yaptıracağı dövmesine eklemeye karar verdi. :(

Thomas "Dövmemin bana özel olmasını istedim, dövme sanatçısının da nottaki kelimeleri tüm kusurlarıyla kopyalamasını rica ettim. Çünkü annemin o notu yazmaya çalışırken ne kadar çok uğraştığını görebiliyorum. Bu benim için dünyalara bedel." dedi.Kaynak:www.abdpost.com


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster