Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


GÖRELE KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI


Açıklama: Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılı dolaysıyla Görele Belediyesi ve Görele Şair ve Yazarlar Derneği’nin birlikte düzenlediği Görele konulu şiir yarışmasının sonuçları açıklandı.
Kategori: Kültür / Sanat
Eklenme Tarihi: 09 Şubat 2018
Geçerli Tarih: 22 Ocak 2019, 17:02
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10911


Yarışmaya Trabzon’dan katılan Nihat Malkoç’un yazdığı Görele Şehrengizi isimli şiir birinci seçilirken; Karaman’dan şiir gönderen İbrahim Şaşma’nın Görele Dokunuşları isimli şiiri ikinci ve Eskişehir’den katılan Kadir Kaya’nın Görele Özlemi isimli şiiri de üçüncü olarak değerlendirildi. Göreleli Şair Nihat Çelik’e de geçmişten günümüze Görele’yle ilgili çok sayıda şiir yazdığı için özel teşvik ödülü verildi.

Yarışma sonuçlarıyla ilgili bilgi veren Görele Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Nihat Öztürk, yarışmayı Görele Belediyesi’nin desteğiyle yaptıklarını ve beklediklerinin üzerinde katılım olduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

“Değerlendirmelerde çok zorlandık. Birbirinden değerli eserler ulaştı. Trabzon’dan, Karaman’dan, İzmir’den, Elbistan’dan, Ankara’dan, Eskişehir’den  ,Adana’dan Almanya’dan katılımlar oldu. Görele’yi görmedikleri halde Görele’yle ilgili araştırmalar yaparak yazmışlar şiirlerini ve Görele’yi de çok güzel anlatmışlar. Emekli Edebiyat Öğretmeni ve Halk Bilimci Hayrettin Günay başkanlığında bir değerlendirme yaparak sonuçları belirlemeye çalıştık. Hepsi birinciliğe layık eserlerdi ancak bir seçim yapmak durumundaydık. Yurdumuzun dört bir yanından şiir gönderen şair ve ozanlarımıza ve yarışmaya destek olan Görele Belediyesi’ne teşekkür ederiz”

Yarışmada derece alanların ödülleri Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşlunun 100. yılı törenleri esnasında verilecek.Haber Nihat Öztürk Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster