Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


GÖRELE KONULU ŞİİR YARIŞMASI


Açıklama: Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolaysıyla Görele Belediyesi ve Görele Şair ve Yazarlar Derneği işbirliğiyle Görele konulu şiir yarışması düzenlendi.
Kategori: Kültür / Sanat
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2019, 14:43
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10895


Yarışmaya gönderilecek şiirlerde Görele’nin doğal güzellikleri, kültürel ve sanatsal yapısıyla kahramanlıkları konu edilecek. Görele konulu şiir yarışması şiir yazan herkese açık olacak ve ilçe dışından da katılım olabilecektir.

            Yarışmayla ilgili bilgi veren Görele Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Nihat Öztürk yarışma koşullarını şöyle açıkladı: “ Görele’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dolayısıyla Görele Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediğimiz şiir yarışmasına ölçülü ve serbest tarzda yazılan şiirlerle şiir yazan herkes katılabilecektir. Şiirler bilgisayarla yazılacak ve elektronik posta (e- mail) yoluyla nihatozturk28@hotmail.com  adresine gönderilecek.  Derece alan eser sahiplerinin ödülleri 13 Şubat Görele’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Törenleri sırasında verilecektir. Son katılım tarihi 5 Şubat 2018 saat 17.00 olarak belirlenmiştir”

            Görele Belediyesi ve Görele Şair ve Yazarlar Derneği’nin düzenlediği Görele konulu şiir yarışmasına yoğun bir katılımın olması bekleniyor.

Haber.Nihat Öztürk

           

 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster