Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Ordu Belediye Başkanı Yılmaz'dan Ordu Çevre Yolu İncelemesi


Açıklama: Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu Çevre Yolu ile Fatsa ve Ünye ilçelerinde devam eden yatırımları yerinde inceledi. Kendi kullandığı özel aracıyla Pazar günü ilk olarak, Hükümetin Ordu’daki en büyük yatırımlarından birisi olan Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Kategori: Karadeniz
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2019, 22:26
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10778


Ordu Çevre Yolu’nda çalışmaların hızla ilerlediğini söyleyen Başkan Yılmaz, “İşler çoğalsın, yollar kısalsın, sevenler kavuşsun diye 10.7 km uzunluğuna sahip Ordu Çevre Yolunun ilk etabı 5.3 km tünel, 1.2 km viyadüklerle geçiliyor.45 dakikalık Ordu şehir geçişini 10 dakikaya düşürecek Ordu Çevre yolu şehir trafiğine nefes aldıracak. Karadeniz’in zorlu  coğrafi şartlarında Türk mühendislerinin büyük gayretleriyle inşa edilen, Boztepe’nin altından tünellerle geçilen Ordu Çevre Yolu tamamlandığında yıllık 30 milyon TL yakıt tasarrufu sağlanacak. Çevre Yolu’nun Karadeniz Sahil Yolu’na bağlanacak olan güzergahı hizmete açtık. İnşallah Ordu Çevre Yolu kısa sürede tamamlanarak, şehrin trafiği nefes alacak” dedi.

 

“Bölgenin en büyük 

mezbahası”

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce inşası devam eden bölgenin en büyük mezbaha ve hayvan pazarında incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, “Tesisimiz, hem kesimhane hem de hayvan pazarı olarak hizmet verecek. Mezbaha bölümünde günlük 200 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. Hayvan pazarımız da 500 adet büyükbaş ve 500 adet küçükbaş hayvan barındırma kapasitesine sahip olacak. Yapım süresi çok uzun olmayacak projemiz, inşallah 2018 yılı içerisinde hizmete girecek” şeklinde konuştu.

 

“Çöp sorunu bütün 

ilçelerde çözülecek”

Ordu’da göreve geldikten sadece bir yıl sonra asırlık çöp sorununu çözen Başkan Yılmaz, Katı atık yönetim sisteminin en önemli kısımlarından birini oluşturacak Fatsa’daki aktarma istasyonunda incelemelerde bulundu. Burada bir açıklama yapan Başkan Yılmaz, “Evsel atıkların ekonomik olarak çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi amacıyla Ünye ve Fatsa ilçelerimizde katı atık aktarma istasyonlarını

kurmuştuk. Transfer istasyonlarımız son teknoloji kullanılarak imal edildi. Her bir transfer istasyonu uzaktan kontrol sistemi ile çalışıyor. Sistemde, atığın özelliğinden dolayı oluşabilecek kötü kokuları hapsedecek olan püskürtmeli koku giderici uygulamalar bulunuyor. Transfer istasyonun içinde gömülü kuyularda toplanan ve vidanjörlerle çekilen atık suları ve yıkama suları çevreye herhangi bir zarar vermeden

arıtma tesislerine gönderilerek bertaraf ediliyor. Yeni sistemle, Ünye, Fatsa ve arkasındaki ilçelerden düşük kapasiteli araçlarla toplanan çöpler, ilk önce bu istasyonlara getirilecek ve ardından bekleme yapılmadan büyük kapasiteli nakliye araçlarıyla Altınordu ve Ünye’deki katı atık ayrıştırma ve geri dönüşüm tesislerine sevk edilecek.Katı Atık Ayrıştırma Tesisi’nde işlenen çöpler ise Ünye Çimento’ya satılmak suretiyle, hem çöp sorununu çözüp, hem de çöpten gelir elde eden bir kurum haline geleceğiz. Bu sistem sayesinde, bundan sonra ilçelerimizde gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz ve daha önce çöp dökülen alanları da kapatarak rehabilite edeceğiz.Daha temiz bir çevre için söz vermiştik. Ordu’da çöp sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimize bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Haber.orduhursesgazetesi.com


 


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster