Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


ŞAİR VE YAZARLAR KÜLTÜR GEZİSİNDE


Açıklama: Görele Şair ve Yazarlar Derneği kültür gezisi düzenledi. Bu kapsamda Piraziz Şeyhli köyünde Eko turizm kapsamında yapılan kültür evi, Bulancak Paşakonağı Yaylası ve Ordu Çambaşı yaylaları gezildi.
Kategori: Kültür / Sanat
Eklenme Tarihi: 22 Eylül 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 17:57
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10732


Kültür gezisine katılan Göreleli şair ve yazarlar Piraziz Eko turizm kültür evinde yöresel ürünlerden oluşan bir kahvaltı yaptılar ve kültür evini incelediler. Daha sonra Pazarsuyu deresinden Paşakonağı’na çıktılar. Oradan da Ordu’nun meşhur yaylası Çambaşı’na geçen dernek üyeleri Kabadüz ilçesinden sahile indiler.

Geziyle ilgi açıklama yapan Görele Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Nihat Öztürk şu değerlendirmelerde bulundu. “Arkadaşlarımız Eko turizm kültür evinden çok etkilendiler. Giresun’da Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle bu tür yerlerin çoğaltılması gerektiğini düşünüyoruz. Paşakonağı Yaylası’nda hayal kırıklığı yaşadık. Yolları çok iyi ama sosyal mekânlar yok gibi. Marketten su almak zorunda kaldık. Çambaşı Yaylası ise yayladan çok bir kasabayı andırıyor. Yöresel ürünlerin, kasapların ve otellerin yanında kalabalık bir yerleşim yeri gibi… Obaların çokluğu ve yerleşimi dikkat çekiyor. Ulaşımda bir sorun yaşanmasa da otantik yayla yapılanmasından ve yaşamından çok farklı. Geleneksel yayla kültüründen modern bir şehir yaşamına doğru bir evrim geçiriyor.”


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster