Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Görele’de Yeni Üniversite Binası İçin Arazi İncelemesi


Açıklama: Görele Belediye Başkanı Tolga Erener ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun,...
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2017
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2018, 09:44
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10679...AK Parti 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Demet Binan, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Görkem Kutluer, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Karadeniz, GRÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Hacı Ömer Odabaş, Giresun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Kuğu ve AK Parti Görele İlçe Başkanı Tayfun Emecen’in katılımlarıyla Görele’ye kazandırılacak yeni üniversite binası arazisinde incelemelerde bulunuldu.

Görele’nin Türkelli Köyü Sekü mevkisinde bulunan 6 dönümlük arazinin 2/3 hissesi Nihat Gürel mirasçıları ve Fuat Gürel tarafından hibe edilmiş, 1/3 hissesi Görele Belediyesi tarafından kamulaştırılarak alındı ve Belediye’ye ait 1,5 dönümlük arazi ile birleştirildi.

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele’ye yeni bir üniversite binası kazandırmak için harekete geçtiklerini belirterek; “Görele eğitimde hak ettiği yerlere gelmesi için uğraşlar veriyoruz. Bu kapsamda 6 dönümlük arazi üzerinde gerekli proje çalışmaları yapılarak, arazinin Giresun Üniversitesine devri gerçekleştirilecektir. Yeni üniversite binasının inşaat çalışmalarına yakın zamanda başlanılacaktır. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Kaynak:www.kerasushaber.net

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster