Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


RAHMETLİ SEYHAN KAVZAN'IN KALEME ALDIĞI YAZI


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazarları
Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2017
Geçerli Tarih: 16 Aralık 2018, 17:53
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/yazar.asp?yaziID=10608


Sevgili arkadaşlar bildiğiniz üzere 12 eylül itibarıyla ülkemizde hepimiz birer demokrasi manyağı olduk. Ülkemin her taşının her toprağın altından demokrasi fışkırdı elimi nereye atsam demokrasi var. Bu referandum aldatmacası devam ederken şu La Fontain misali fabl aklıma gelirdi sizlerle paylaşayım dedim. 

Leylek kardeşimiz bir gün ormandan telaşlı bir şekilde kaçarken kaplumbağaya rast gelir kaplumbağa ona sorar. Leylek kardeş acele acele nereye böyle? Yahu hiç sorma kaplumbağa kardeş ormana maliyeci gelmiş. Benim de hanımın da ve çocukların da hem yazlık hem de kışlık evlerimiz. Ben bunun hesabını maliyeciye nasıl vereceğim, onun için kaçıyorum der. Bu sefer kaplumbağa da kaçar ve ormanda maymuna rast gelir. Maymun hayırdır kaplumbağa kardeş telaşlı telaşlı nereye böyle? Hiç sorma maymun kardeş ormana maliyeci gelmiş ben de ev karı da ev çoluk çocukta ev ben bunun hesabını nasıl veririm onun için kaçıyorum der. Bu sefer maymun da kaçmaya başlar maymun belirli bir müddet kaçar sonra birden durur ve düşünür. Ulan ben niye kaçıyorum benim kıçım çıplak karımın çoluk çocuğun kıçı çıplak?

Benim yoksul halkım da bu misal pahallılık yoksulluk işsizlik kiracılık onu inim inim inletirken o takılmış referandum aldatmacasının peşine gidiyor. Haydi ne oldu şimdi hayatında önemli bir değişiklik var mı sorarım sana? Cebinde para varsa demokrasi vardır. Marketten dolu dolu poşetle eve gidersen demokrasi vardır. Fındığın para ettiği zaman demokrasi vardır. 8 saat çalışıp hakkını aldığın zaman demokrasi vardır. Pensilvanya'daki ezanla namaz kılarsan vay haline! Softalardan şeyhlerden cübbeliden cemaatten medet umma. Sana ufak bir örnek vereyim garibansın hasbelkader çocuğun hastalandı, şu cemaatin Medical Park hastanesine götürdün, bakarlar mı? Hayır veya çocuğunu cemaatin kolejine götür bedava okuturlar mı? Hayır! Demokrasi bunların kendilerinedir fakire din iman kendilerine han hamam. Kusura bakmayın ağzım bozulacak onun için yazımı kısa kesiyorum. İçimizdeki AMERİKALI din tacirleri hariç herkese saygı ve sevgiler sunarım esen kalın dostça kalın.(Seyhan Kavzan) 

Babamın 

yolundan gitmeye devam...
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster