Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Çanakcıspor Bir İlki Yaşadı


Açıklama: Çanakcıspor Bir İlki Yaşadı...
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017
Geçerli Tarih: 26 Eylül 2018, 09:21
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10548


Giresun Çanakçı ilçesi yıllardan sonra bir ilki yaşamanın heyecanını duydu. İlçe tarihinde ilk kez bir resmi maçı kendi saha ve seyircisi önünde oynayan Çanakçıspor bir ilke de imza attı. 2008 yılında temeli atılmasına rağmen zaman zaman durma noktasına gelen Çanakçı İlçe Stadı nihayet tamamlanarak hizmete girdi.

23 Nisan 2017 Pazar günü kendi saha ve seyircisi ile buluşan Çanakçıspor, ilk resmi maçını Amatör Liğ takımlarından Güce Belediyespor ile yaptı. Çanakçı ilçe stadında ki ilk resmi maça Çanakçı Kaymakamı Yusuf Gemici, Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, Çanakçıspor Genel Kaptanı Sebahattin Kudal’da hazır bulundular. İlk maç heyecanı yaşayan Çanakçı halkının da maça ilgisi yoğun oldu.

Yaklaşık bir milyon tl ye malolan Çanakçı ilçe stadında Kapalı tribünün yanı sıra diğer sosyal imkanlarda sağlanmış durumda. Çanakçıspor olarak henüz tam olarak liğe hazırlanmış bir kadroya sahip olmadıklarını ifade eden Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım, ellerinde ki kısıtlı imkanlarla Çanakçısporu bugün için en azından liğde tutabilmek için büyük gayret sarfettiklerini belirtti.

Çanakçıspor antrenörü Onur Ustaoğlu ise, Çanakçı ilçe Stadının birtakım eksikleri olmasına karşılık bugünkü haliyle Çanakçı için büyük bir yatırım olduğunun altını çizdi. Ellerindeki lisanslı oyuncu sayısının kısıtlı olduğunuda ifade eden Antrenör Onur Ustaoğlu, diğer ilçe takımlarında ilçelerinde bulunan yüksekokul öğrencilerinden faydalandığını, bunun Çanakçı için bir dezavantaj olduğunu belirtti. Gelecek yıl için Çanakçısporun beklenen seviyeye gelmesi ve iyi bir takım oluşturulabilmesi için tüm Çanakçı halkının ve STK larının bir araya gelerek takımlarına katkı sunması gerektiğini söyledi.

Kendi saha ve seyircisi önünde ilk defa resmi bir maça çıkan Çanakçıspor, ilk yarısı 0-0 biten karşılaşmada Güce Belediyespora 4-0 yenilirken, her iki takım oyuncuları da centilmence oyun sergilediler.

Oynamış olduğu 5 maçta 3 puan alan Çanakçısporu deplasmanda 4-0 yenen Güce Belediyespor ise ilk kez 3 puanla tanışmanın mutluluğunu yaşadı.Haber ve Resim Şaban Kutlu / Görele Ekspres


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster