Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Kulakkaya’da Kar Festivali Coşkusu


Açıklama: Kış turizminin geliştirilmesi ve yaylaların tanıtımı amacıyla Kulakkaya Yaylası’nda 3. Kar Festivali ve Off Road Oyunları düzenlendi.
Kategori: Kültür / Sanat
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2017
Geçerli Tarih: 19 Kasım 2018, 12:37
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10490


Valiliğimiz himayesinde Yavuzkemal Belediyesi ev sahipliğinde 12 Mart 2017 Pazar günü düzenlenen Festivalin açılış konuşmasını yapan ilimiz Milletvekili Sabri Öztürk, memleketimizin bütün yaylalarının çok güzel olduğunu belirterek, “ Son dönemlerde de yayalarımızın bütün güzelliklerinden istifade ediyoruz. Kar festivaliyle de yayların kışını da değerlendiriyoruz. Kış güzelliğini de hep birlikte yaşıyoruz. Giresun birçok ilde olmayan doğal güzellikleri elinde bulunduran, büyük bir turizm potansiyeli bulunan bir şehir.  Hep birlikte, el birliğiyle yapılan çalışmalarla turizmin alt yapısını güçlendiriyoruz. Bugüne kadar büyük mesafe kat ettik. Giresun inşallah çok daha iyi yerlere gelecek. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum.’’şeklinde konuştu.

Giresun’da turizmin önemli ve kıymetli olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Yüksel Çelik de; ‘’ Kulakklaya yaylamız, Giresun yaylaları içerisinde en güzel yaylalardan birisi. Yaylalarımızı sadece yaz döneminde değil, kış döneminde de açık tutarak 12 aya hitap edecek şekilde yansıtmamız lazım. Bu yolda hem bakanlığımız, hem valiliğimiz, ilimiz milletvekillerimiz ile birlikte çok yoğun bir gayret gösteriyoruz. Bu festivalin üçüncüsü yapılıyor. Gerçekten başarılı bir şekilde devam ediyor. Emeği geçen tüm kurumlarımızı ve kişileri tebrik ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum." diye konuştu.

Festivale ev sahipliği yapan Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal ise şunları kaydetti: "Giresun'umuz güzel, Karadeniz güzel ama Kulakkaya Yaylamız bir başka güzel. Yazı bir başka, kışı bir başka güzel. Bu güzelliği hep birlikte yaşamak için buradayız. Burası saklı bir yeryüzü cenneti. Bize düşen bu güzellikleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak."

Renkli görüntülerin yaşandığı 3. Kar Festivali ve Off Road Oyunları, açılış konuşmalarının ardından festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Festivalde karlı ve çamurlu parkurda off road gösterileri izleyenleri heyecanlandırırken, vatandaşların da kızaklarla ve naylonlarla kaymaları renkli görüntüler oluşturdu. Soğuk havada üşüyenler ise kemençe eşliğinde kar üzerinde horon oynayarak ısındı. Etkinlikte vatandaşlara Karadeniz'in yöresel yemekleri karalahana çorbası ve mısır ekmeği ikram edildi.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster