Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


El-Babtan Çanakçı'ya Ateş Düştü


Açıklama: Uzman Çavuş Furkan YAYLA şehit oldu
Kategori: Görele
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2017
Geçerli Tarih: 19 Aralık 2018, 07:24
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10431


El-Babtan Çanakçı’ya Ateş Düştü

Giresun, Çanakçı İlçesi Akköy Köyünden Kelvelo Kemal Yayla’nın torunu,polis Asım (Ethem) YAYLA'nın Oğlu, milletvekili Cemal Öztürk teyzesinin torunu, Teğmen Furkan YAYLA Suriye El-Bab’da IŞİD Saldırısı Sonucu Şehit Olmuştur...

Şehit Teğmen Furkan YAYLA'nın Ankara'da yaşamakta olan ailesi olayın duyulmasıyla an itibarıyla havayoluyla Çanakçı'ya geliyor.

El Bab'dan son dakika acı haber: Şehit ve yaralılar var

Suriye'nin El Bab bölgesinde IŞİD'li teröristler çatışma çıktı. Bölgeden gelen son dakika habere göre, çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 173 gündür devam ettiği Suriye'nin El Bab bölgesinde terör örgütü IŞİD teröristleri ile çatışma çıktı. Bölgeden gelen son dakika habere göre, çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Yaralı askerler, bölgeden tahliye edilerek Kilis ve Gaziantep'teki hastanelerde tedaviye alınırken, şehit askerin cenazesi ise helikopterle ile Gaziantep'e getirildi ve ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna taşındı.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, şöyle denildi:

 "Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında sabah 09.30 sularında DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz."

Haber : Ali Dursun www.gorelesol.com


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster