Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


HER BABANIN HAYALİ..


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazarları
Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2016
Geçerli Tarih: 13 Aralık 2018, 15:20
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/yazar.asp?yaziID=10333


Her babanın hayalidir, temiz güzel ahlaklı çocuklar yetiştirmek. Bu hayallerine ulaşabilmek için çocuklarına ellerinden gelen her imkanı sağlarlar, onları kendilerinden daha ileride görmek isterler..

Bir babanın geleceğe yapacağı en büyük yatırım, çocuğunu temiz bir şekilde yetiştirmektir. Çocuğunun eğitimine her zaman katkıda bulunmak, onu karakterli ve dürüst yetiştirmektir. Dürüst bir çocuk yetiştirdiyse bir baba, o çocuk babasına da zaten faydalı olacaktır. Dün olamadıysa bugün, bugün olamadıysa yarın muhakkak faydalı olacaktır.. Tabi ki yeri geldiğinde baba çocuğuna kızacak, ona belki de hakaretler savuracak. Bu durumda bir çocuğun yapması gereken nedir? Babasından aldığı dürüstlükle beraber susmaktır. Susmanın ardından baba da hatırlamalıdır, ne kadar da sevinmişti değil mi çocuğunun dünyaya geldiğini öğrendiğinde? Nasıl da bir heyecan sarmıştı, acaba kime benziyor diye görmek için çırpınırken? Ne kadar da mutluydu değil mi çocuğunun adını koyduğunda..

Tüm babalara bu sözüm; Sizin çocuğunuz daha dünyaya geldiğinde bile sizi dünyanın en mutlu insanına çevirmişti. Onun sayesinde her sıkıntınızı unutup gülmüştünüz, onun sayesinde kendinizi güçlü hissetmiştiniz.. Evlatlar olarak bizler de babamıza hep layık olmaya çalışalım, elbette biz de kendi içimizde onlara kızacağız, buna hakkımız olmasa bile. Yine de saygımızı yitirmeden onlara güzel sözlerle hitap edelim..

Her babanın hayalinin; yani temiz ve dürüst çocuklar yetiştirmesinin gerçekleşmesi ve dünyada hiçbir babanın evlat acısı yaşamaması dileğiyle..

Sevgilerimle,
Bülent Aksu


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster