Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Eynesil'de Ekmeğe Zam Geldi


Açıklama: Eynesil'de ekmeğe zam geldi 2014 yılı nisan ayında 4 liradan satılan somun ekmeği beş liraya çıkarılmıştı. Geçen hafta ise aynı gramajdaki ekmek 6 liraya yükseltildi.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2016
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2018, 09:27
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10274


Vatandaşlar yapılan zammın çok olduğunu belirtirlerken, fırıncılar ise zammın kaçınılmaz olduğunu savundular. 
Artan maliyetlerden sonra ekmeğe yapılan zammın mecbur ve kaçınılmaz olduğunu söyleyen Eynesilli Fırıncı İşletmecisi Salim Coştur en son zammın 2014 yılı Nisan ayında yapıldığını, un ve işçilik giderleri baz alındığında zammın kaçınılmaz olduğunu belirtti.
Fiyat konusunda vatandaşlardan anlayış beklediğini de kaydeden Coştur,” Yaklaşık 2,5 yıldan bu yana ekmeğin fiyatı aynıydı. Ancak giderlerin artması nedeniyle böyle bir ayarlama yapmak mecburiyetinde kaldık. Fiyatlar Giresun Esnaf Odası tarafından belirleniyor. Eylül ayında Giresun Esnaf Odası, Giresun merkez ve ilçelerinde ekmek fiyatını pişmiş olarak kilosunu 5 lira olarak belirlemişti. Bizler Eynesilli fırıncılar olarak bu fiyat uygulamasını 2 ay sonra başlatmış bulunuyoruz. Eynesil’de 1 kilo 400 gram ekmek 6 lira oldu. Verilen fiyatı uygularsak 1 kilo 400 gram ekmeği 7 liradan satmamız gerekiyordu. 
En son zamdan sonra un fiyatlarındaki artış ve işçi giderlerinin yanı sıra kıra ve diğer artışlarda göz önünde bulundurulursa yapılan zammın makul olduğu ortadadır.”dedi:www.eynesilhaber.com
Ahmet CEYLAN

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster