Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Bektaşoğlu Oraya Kazma Vurdurtmayacağız


Açıklama: CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Atatürk Stadyumu ve yanındaki olimpik yüzme havuzu ve spor salonunun TOKİ’ye devredilmesine ve bu alana AVM ve konut yapılacağı şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi. “Oraya kazma vurdurtmayacağız” diyen Bektaşoğlu, iktidarı uyararak projeyi gözden geçirmeye çağırdı.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 17 Kasım 2016
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2018, 08:47
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10262


“SEKA İÇİN TOKİ’YLE KİM, NASIL, NE KARŞILIĞINDA PROTOKOL YAPTI, CANİKLİ DIŞINDA KİMSE BİLMİYOR”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, dün yapılan TBMM Genel Kurulunda söz alarak, önceki gün SEKA arazisine temeli atılan Çotanak Arena ve yüzme havuzu konusuna değindi. Bu hizmetler karşılığında şehir merkezindeki stadyumun TOKİ’ye devredildiğini dile getiren Bektaşoğlu, tutanaklara geçen konuşmasında, şunları söyledi:   “ Giresun Atatürk Stadyumu ve yanındaki olimpik yüzme havuzu ve spor salonu, denizle arasından Karadeniz Sahil Yolu’nun geçtiği şehir merkezi içindeki bir güzel alandır. Böylesine önemli alandaki arazilerin, şehrin tamamen dışına stadyum ve spor komplekslerini yapması karşılığında TOKİ’ye devredildiği ve buradaysa alışveriş merkezi ve konut yapılacağı iddiaları mevcuttur.

Ancak, şehir merkezinden kolay ulaşılabilir bir yerde stadyumumuz varken bunu ortadan kaldırıp şehrin en uzak bir noktasındaki SEKA arazisine bir başka stadyum yapılmasını anlayabilmiş değiliz.

Bu işte bir bit yeniği var diyoruz.

TOKİ’yle hangi kurumun, nasıl, ne şekilde ve ne karşılığında anlaştığını, nasıl protokol yapıldığını sadece Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli veyahut da birkaç kişi biliyor”.

“BELEDİYEMİZLE, STK’LARLA, HALKIMIZLA KARŞI ÇIKACAĞIZ. KAZMA VURDURMAYACAĞIZ”

Bektaşoğlu, konuşmasını “Buradan iktidar temsilcilerini uyarıyorum, Giresun halkı olarak kent merkezinde böyle bir projeyi istemiyoruz, halkımızın buna ihtiyacı yok. Sonuna kadar belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, halkımızla buna karşı çıkacağız, orada size kazma vurdurtmayacağız. Bu projenizi bir kez daha gözden geçirmenizi ve bilgelerinizi yeniden değerlendirmenizi bekliyoruz”.www.giresungazete.net


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster