Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Ordu Çevre Yolu Projesi'nde Sona Gelindi


Açıklama: Yaklaşık 1 milyar liraya mal olacak Ordu Çevre Yolu projesinin yüzde 90'ı tamamlandı.
Kategori: Teknoloji
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2016
Geçerli Tarih: 19 Aralık 2018, 06:11
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10228


Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 4 yıl önce yapımına başlanan Ordu Çevre Yolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ordu Çevre Yolu Projesi'nde sona gelindi

PROJE 1 MİLYAR LİRAYA MAL OLDU

Balkanlıoğlu, yaptığı açıklamada, Ordu Çevre Yolu'nun kent adına son derece önem arz ettiğini belirterek, yolun tamamlanmasıyla Ordu'nun trafik sorunuyla gündeme gelmeyeceğini, transit geçiş yapan araçların rahatlıkla yoluna devam edeceğini ifade etti.

Balkanlıoğlu, "Yolun yapımı için şu ana kadar 634 milyon lira harcanmış durumda. Bundan sonra 106 milyon lira daha harcanacak ancak tam anlamıyla bittiğinde Ordu Çevre Yolu'nun yaklaşık 1 milyar liraya mal olması bekleniyor. Her şeyden önce bu yol hizmete açıldığında Ordu'nun trafik sorununa neşter vuracak" dedi.

Ordu Çevre Yolu Projesi'nde sona gelindi

YILLIK TASARUF 25 MİLYON LİRA

Balkanlıoğlu, Ordu Çevre Yolu'nun yüzde 90'ının tamamlandığını hatırlatarak, "Yolun yaklaşık 10 kilometresi tünelden oluşuyor. Yol güzergahında aynı zamanda 2 kilometreye yakında köprü ve viyadük bulunmakta. Dolayısıyla yolun ne kadar zorlu ve ne kadar zor şartlarda yapıldığı da ortadır. Türk mühendislerimiz bütün bu zorluklara rağmen ellerinden geleni yaparak yolu tamamlayama çalışıyor. Bu yolun en büyük özelliklerinden birisi de yakıt ve zamandan tasarruf sağlayacak olmasıdır. Başta akaryakıt açısından düşündüğümüzde yolun yıllık sağlayacağı tasarruf miktarı yaklaşık 25 milyon liradır. Bu rakam uzmanlarımız tarafından hesaplanarak ortaya konulmuştur. Ayrıca yol, çok ciddi zaman tasarrufu da sağlayacaktır. Ordu'dan şu anda ortalama 1 saatte geçen sürücülerimiz, bundan sonra 10 dakika içinde geçebilecek" diye konuştu.Kaynak:www.ensonhaber.com


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster