Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Dev Çotanaklar İçin Tehlike Çanları Çalıyor


Açıklama: Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, gelecek hafta içerisinde Yeşil Giresun Belediyespor yönetiminin toplanarak takımın gelecek sezon lige devam edip etmeyeceği hususunu görüşeceklerini söyledi.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2016
Geçerli Tarih: 13 Aralık 2018, 15:38
Site: Görele Ekspres - Giresun - Görele Ulusal Haberleri
URL: http://www.goreleekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=10009


Aksu; "Giresun Belediyesi’nin gücü Yeşil Giresun Belediyespor’u tek başına ayakta tutmaya yetmiyor. Yönetimdeki arkadaşlarımızın da gücü yetmiyor. Kimseden destek almadan bunu yürütmemiz mümkün değil. Gelecek hafta 'Devam edecek miyiz, takım kalacak mı, kapatacak mıyız?' sorularının cevabı netleşir" dedi.

Aksu, düzenlediği basın toplantısında, Giresunspor üzerinden kendisine yönelik yapılan eleştirileri ve Yeşil Giresun Belediyespor’un gelecekle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"2010 yılının 3 Temmuz’unda herkes evine kaçtı. Bu Giresunspor sevdalıları var ya tamamı kaçtılar. O takımı 2 kez kampa ben gönderdim" diyen Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O takımı, o gün kimse almak istemezken, ben tek tek yönetici aradım. Önemli olan kriz zamanlarında Giresunspor'a sahip çıkmaktır. Kulüp şampiyon olmuş herkes Giresunsporlu. Hayatta maçta görmediğim, Giresunspor'un kaçıncı ligde olduğu bilmeyenler atkı takmış protokolde oturuyorlar. Ben hiç atkı takmadım. Beni hiç maçta atkı ile görünüz mü? Hiç takmadım. Uzaktan yakından alakası yoklar."

Aksu; "Ben geldim geleli iki takımada destekledim. Benim Giresunsporluluğumu tartışacak adamın alnını karışlarım. Böyle bir şey yok. Kimse kusura bakmayın da. Herkes haddini bilecek. Kimin ne olduğunu herkes biliyor bu kentte. Ben bu şehirde doğdum. Hangi takımı tuttuğumu, hangi takımada gönül verdiğimi herkes bilir. Sallamak kolay" diye konuştu.

Yeşil Giresun Belediyespor'a gereken ilgi ve desteğin sağlanmadığını vurgulayan Aksu, bu durumu eleştirdi.

Belediye Başkanı Aksu; "Giresun Belediyesi CHP'li diye bir kuruş kimseden faydalanamadık. Bu takım Giresun şehrinin takımı. Yeşil Giresun Belediyespor, Belediye’nin takımı olabilir. Hiç siyaset katmadım bu takıma. Bu takım Giresun'un takımı. O salona geldiler, maç izleyip gittiler. Bir kuruş faydası olmadı. Kime dediğimizi anlıyorsunuz. Şampiyon olsak orada da atkı takıp gelecekler. Ayıp günah. Beşiktaş buraya geldi, onları yendik. Fenerbahçe’ye son saniyede yenildik. Galatasaray elimizden kaçtı. Burada bir emek var. Aynı Giresunspor gibi. Ben Giresunspor yöneticilerini kutluyorum. İmkânlar ölçüsünde inanılmaz işlere imza attılar. Bize o heyecanı yaşatması bile önemli" ifadelerini kullandı.

Aksu; "Yeşil Giresun Belediyespor bütçesi 7 milyon Lira. Fenerbahçe’nin 60 milyon Lira, Galatasaray’ın 30 milyon Lira. 7 milyon Lira’nın tamamı Giresun Belediyesi’nin. Kimseden de bir kuruş para almadık. Sayın Mehmet Geldi, Çay-Kur’dan 10 bin Lira aldı. Bir tek o para var. Kimse bir kuruş para vermedi. Bu takım bu şehrin takımı. Benim takımın, senin takımın diye ayırmayanlara çalışanlara inat 2 takımda bizim takımız. Bu şehrin lokomotifi Giresunspor. Ama bugün çok başarılı bir Yeşil Giresun Belediyespor gerçeği de vardır. Basketbolda çok başarılıyız. Sporda başarılı bir şehiriz. Bununla ilgili herkese mesafeler eşittir. Bazı arkadaşlarımız bundan dahi siyasete karıştırmak istediğini maalesef üzüntü ile görüyoruz."

Yeşil Giresun Belediyespor'un geleceğinin iyi olmadığını, Belediye olarak tek başına kulübü götürmelerinin imkânsızlığına vurgu yapan Aksu; "Bu hafta tabi programımız yoğun. Festivalle ilgili. Gelecek hafta bir araya geleceğiz. Devam edecek miyiz, takım kalacak mı, kapatacak mıyız? Benim gücüm arttık yetmiyor. Belediye’nin gücü Yeşil Giresun Belediyespor’u tek başına ayakta tutmaya yetmiyor. Yönetimdeki arkadaşlarımızın da gücü yetmiyor. Kimseden destek almadan bunu yürütmemiz mümkün değil. Tarihte ilk kez Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ettik. Takımı ligde de tutmayı başardık. Şu anda takımın hem maddi, hem de manevi bir değeri var Süper Lig’de. Ama devam edip etmeyeceğimize henüz karar vermedik. Bu koşullarda da devam edemeyiz. Etmezsek asıl o zaman asıl ondan sonra bakacağız."
www.kerasushaber.net/

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster