Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli'den ‘Laiklik’ Tepkisi
26 Nisan 2016, 16:41

Bahçeli'den ‘Laiklik’ Tepkisi

"Laiklik yeni anayasada olmamalı" diyen TBMM Başkanı Kahraman'a, MHP lideri Bahçeli'den tepki geldi. Bahçeli, "Bu doğru bir düşünce olmamıştır. Hatasından dönmelidir. dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'nın "Laiklik, yeni anayasada olmamalıdır" sözü gündeme bomba gibi düştü. Kahraman'a CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sonra bir tepki de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa'ya göre seçilmiş TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, Anayasa'nın ilk dört maddesini tartışmaya açmasının doğru bulmadığını belirtti.

Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilerin sorusu üzerine, TBMM Başkanı Kahraman'ın yeni anayasada laikliğin yer almamasına ilişkin açıklamasını değerlendirdi.

"BU DÜŞÜNCE DOĞRU DEĞİL"

Devlet Bahçeli, "Anayasa'mıza göre seçilmiş bir Meclis Başkanı'mızın Anayasa'nın ilk dört maddesini tartışmaya açması doğru bir yaklaşım değildir. Bir yandan anayasa değişiklikleri üzerinde düşüncelerinizi ortaya koyacaksınız, düşüncelerinizin gerçekleştirilmesinde milletimizin ön şart ve kabulü olan 4 maddenin içerisindeki laikliği ayrıca tartışmaya açacaksınız, bu doğru bir düşünce olmamıştır." diye konuştu.

Meclis Başkanı Kahraman'ın hata yaptığını ve bundan dönmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, "Türkiye'yi bir başka yere sürükleyecek, istismarlara vesile olabilecek bir karanlık kuyuya sürüklenmesine vesile olunmamalıdır." dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmadan satır başları ise şöyle:

"TÜRKİYE, MÜLTECİ DEPOSU OLAMAYACAKTIR"

"Suriyeli mülteciler sadece Avrupa için değil, Türkiye için de öncelikli ele alınması gerekir. Türkiye mülteci deposu, mülteci yuvası olamayacaktır. Milli onurumuz asla hafife alınamayacaktır. Tersi bir duruma MHP'nin gözyumması mümkün değildir. Bizim nazarımızda Türk vatanına yerleşme bedeli asla ölçülemeyecektir. Bu topraklarda yaşama bedeli şehit kanıyla ödenmiştir. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Vatanından ayrı düşmüş kardeşlerimize Türk milleti yardım elini uzatacaktır.

KİLİS'TE YAŞANANLAR

Kilis perişandır. Her gün füze isabet etmektedir. Vatandaşlarımız korku içindedir. Kilis terör örgütünün açık hedefidir. Kimsenin can güvenliği yoktur. Kilis'in artan sorunları nedeniyle önce Ruhsar Demirel'i bölgeye gönderdik, ardından geçen hafta bir heyeti gelişmeleri inceleme üzere görevlendirdik. Arkadaşlarımızın ulaştığı sonuç felakettir. Evlerde oturmak bile emniyetli değildir. Esnaf kan ağlamaktadır.

"MHP, KİLİSLİ KARDEŞLERİNİN YANINDA KAYA GİBİ DURACAK"

MHP, Kilis'i ve Kilisli kardeşlerin yanında kaya gibi duracaktır. Hiç kimse bizim AKP gibi Kilis'e yüz çevirmemizi beklemesin. Kilis Türkündür. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu'nun sessizliği ve acizliğidir. Suriye'den atılan füzelere top atışıyla karşılık verdiğimiz doğrudur. Ancak alçaklara hak ettikleri ceza ne zaman verilecektir? Sayın Davutoğlu geceleri huzur içinde uyuyabiliyor musunuz?

Davutoğlu, Merkel'in önünde 'gün Suriyeliler için umut günüdür' diyor, peki Türk milletinin umutları ne zaman olacak, Türk milleti ne zaman nefes alacak?

"CUMHURBAŞKANI'NIN SÖZLERİ ÜMİT VERİCİDİR"

KCK'nın eş başkanlarından bir fitne başı, sözde savaşı geliştireceklerini ve tüm Türkiye'ye yayacaklarını söylemektedir. ABD ile direkt temas halinde olduklarını söylemektedir. Başbakan ve hükümeti ne yapmaktadır?

Bir HDP'li TBMM'de Türkiye'nin içsavaşta olduğunu söyleyecek kadar haddini aşarken, bunların tavırları alttan mı alınacaktır? Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Caninin okunan 10 maddesini yerine soktuk. Cumhurbaşkanı'nın sözleri ümit vericidir. PKK'nın Meclis'teki uzantıları ile yan yana oturan AKP'li siyasetçilere Sayın Cumhurbaşkanı'nın bir çift sözü vaciptir.

"GÜN, TERÖRÜN BAŞINI KOPARMA GÜNÜDÜR"

AKP terörle samimi mücadele ettikçe, desteğimizi esirgemeyeceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin istismar edilmemesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Çözüm süreci çoktan gömülmüştür. Biz terör örgütünün silah bırakması veya silah gömmesini değil, devletin güvenlik birimlerine teslimini istiyoruz. Can almış, kurşun atmış kim varsa, adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz. Terör örgütüyle pazarlık uçurumdur. Çözüm, barış, helalleşmenin iskeleti çıkmıştır. Gün terörün başını koparma günüdür. Şimdi gün Türk devletinin çelikten bileğini hainlerin başına indirme günüdür. AB şunu istiyormuş, ABD bunu dayatıyormuş; bizim umrumuzda değil. Türk milletini tek dişi kalmış canavara Allah'ın izniyle bırakmayız.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI: "BUNA SON VERMENİN ZAMANI GELMİŞTİR"

Türkiye her yıl 24 Nisan günü ABD Başkanı'nın ne diyeceğine kilitlenmektedir. Bahis konusu olan bu hususta afaki yorumlar yapılmaktadır. 24 Nisan sendromu ABD ile ilişkilerde gerginlik haline gelmektedir. Türk tarihi için tek yanlı her açıklamanın bizim neznimizde itibarı olmayacaktır. Savunma refleksini soykırım olarak nitelemek tarihi çarpıtmaktır. Bitmeyen nefret 1973 yılında tekrarlanmış, özellikle yurtdışındaki diplomatlarımıza yönelik toplam 34 diplomatımız şehit düşmüştür.

Yine yakın tarihte Azerbaycan topraklarını işgal ederek, yüzlerce Azeri kardeşimizi katletmiştir. Obama'nın soykırım kelimesi yerine, büyük felaket sözü ile denge kurduğunu düşünmek bize göre abesle iştigaldir. Türkiye'nin her yıl 24 Nisan sendromu yaşamaya mahkum bir ülke olması düşünülemez. Buna son vermenin zamanı gelmiştir. Türkiye'nin şerefli tarihi hiçbir bedbah karalama kampanyası yapamayacaktır. Ezik, yaralı bir millet konumuna düşürmeye hiçbir güç yetmeyecektir. Hükümeti, bayrağımızı yakmaya karşı tahrike karşı daha kararlı davranmaya davet ediyorum. Bu saldırılara her platformda karşı durulmalıdır.

"TÜRK MİLLETİ, SOYDAŞLARINI YALNIZ BIRAKMAYACAKTIR"

Toprakları Ermeni işgali altında bulunan, ata yurtlarından kopartılan Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davalarını biliyor, yürekten sahipleniyoruz. İşgalci Ermeni güçleri tamamen çekilmeden, Türkiye ile Ermenistan ilişkileri normalleşemeyecektir. Türk milleti Azerbaycan'ın yanında olmuştur ve soydaşlarını yalnız bırakmayacaktır. Türk milletinin yaşadığı her coğrafya bizim ilgi alanımızdır. Coğrafyalarımız, devletlerimiz farklı olabilir ama biz aynı milletin yürekleri bir atan evlatlarıyız.

İnanıyorum ki Türk milleti taşıdığı sağduyuyu gösterecek, her felaketi aşacak güce sahip olduğunu bir kez daha ispat edecektir. Türk milleti bütün güçlükleri ortak çabalarla aşma kudretini göstermiştir. Bugün vatan ve millet sevdalılarının ortak paydalarda bir araya gelerek, Türkiye'yi mutlu yarınlara taşıyacak iradeyi göstermeleridir. MHP iş işten geçmeden, ayrılma, kırılma yaşanmadan kucaklaşmaya çağırmaktadır. Milli mücadelenin aziz hatıraları gerçek değerini ve yerini bulacaktır."kerasushaber.net

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 1296 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

BIÇAKÇIOĞLU YA İFTAR ÇADIRLARI YA DA İÇKİ MASALARI...

BIÇAKÇIOĞLU YA İFTAR ÇADIRLARI YA DA İÇKİ MASALARI... Yaptığı çıkışlarla sıkça dikkatleri üzerine çeken Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu yine dikkat çeken sö...

EYNESİL CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

EYNESİL CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU EYNESİLCHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

Aksu, resmen aday

Aksu, resmen aday CHP Parti Meclisi Mart 2019'daki yerel seçimlerde Kreim Aksu'yu aday gösterdi.

NURETTİN CANİKLİ GİRESUN’DA İŞSİZLİK YOK

NURETTİN CANİKLİ GİRESUN’DA İŞSİZLİK YOK Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (Giresun Federasyonu) 25–28 Ekim tarihleri arasında İstanbul Yenikapı ...

CHP'den Erdoğan'a fındık tepkisi: Dalga mı geçiyorsunuz?

CHP'den Erdoğan'a fındık tepkisi: Dalga mı geçiyorsunuz? AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık alım fiyatını 14 TL olarak açıklamasına CHP'den sert e...

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »