Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yanlışlıkla Başka Hastanın Fişini Çektirince...
31 Ocak 2019, 13:51

Yanlışlıkla Başka Hastanın Fişini Çektirince...


New York'ta bir kadın, ölüm döşeğindeki erkek kardeşinin yaşam destek ünitesinin kapatılması için onay verdikten sonra ölen kişinin başkası olduğunu öğrendi. Ölümcül hata 15 Temmuz'da, Freddy Clarence Williams adlı şahsın aşırı doz uyuşturucudan kaynaklanan beyin hasarıyla, bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırılmasıyla başladı.


New York'ta bir kadın, ölüm döşeğindeki erkek kardeşinin yaşam destek ünitesinin kapatılması için onay verdikten sonra ölen kişinin başkası olduğunu öğrendi.

Ölümcül hata 15 Temmuz'da, Freddy Clarence Williams adlı şahsın aşırı doz uyuşturucudan kaynaklanan beyin hasarıyla, bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırılmasıyla başladı.

Kayıtlarda Frederick Williams adlı bir kişinin daha önce tedavi gördüğünü farkeden hastane yetkilileri aileye haber verdi. Ancak hasta yatağında yatan başka bir Williams'dı.

Shirell Powell, yüzü deforme olmuş ve kabloların bağlı olduğu hastayı erkek kardeşi sanarak teşhis etti. Bazı aile üyeleri şüphelense dahi daha sonra herkes, hata olamayacağını düşünerek hastanın akrabaları olduğu kanısına vardı.

Hasta yatağında sanılan Williams hapishanede çıktı

Bir aydan fazla bir süre akrabalarıyla birlikte kardeşinin üzüntüsünü yaşayan Powell daha sonra umut olmadığı gerekçesiyle hastanın yaşam destek ünitesinin fişinin çekilmesine onay verdi.

29 Temmuz'da tedavisi sonlandırılan hasta hayatını kaybetti.

Cenaze işlemleri için hazırlık yapıldığı sırada ölen kişinin Powell'in kardeşi olmadığı ortaya çıktı.

Powell'in kardeşi olan diğer Frederick Williams, o sırada parmaklıklar ardındaydı, ancak ailesinin bu durumdan haberi yoktu.

Powell, cezaevindeki Freddy Williams'ın durumu öğrendikten sonra kendisine "Beni öldürmelerine izin mi verecektin?" diye sorduğunu söyledi.

Yanlış kişinin ölümüne neden olduğunu öğrenen kadın St. Barnabas Hastanesi'ne yapılan hatadan ve ailenin yaşadığı yıkımdan dolayı dava açtı.Kaynak:www.abdpost.com

Haberi Ekleyen:

Bu haber 375 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Üçağa Yıldırım Çarptı

Üçağa Yıldırım Çarptı Moskova- Murmansk seferini yaptığı sırada Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaparken yanan ve 41 kişiye mezar ola...

Yolcu uçağına yıldırım çarptı

Yolcu uçağına yıldırım çarptı Hong Kong merkezli Cathay Pacific Havayolları'na ait yolcu uçağına kalkışından bir süre sonra yıldırım çarptı.

New York'ta Yastık Savaşı

New York'ta Yastık Savaşı Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde Uluslararası Yastık Savaşı Gününe binlerce kişi katıldı.

THY Uçağı New York'ta Türbülansa girdi: 30 Yaralı

THY Uçağı New York'ta Türbülansa girdi: 30 Yaralı Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York seferini yapan uçağı inişe 45 dakika kala havada türbülansa girdi. 30 kişin...

Annesinin kalp atışlarını göğsüne dövme yaptırdı

Annesinin kalp atışlarını göğsüne dövme yaptırdı Karşınızda Thomas Resch ve annesi Deborah... Thomas, 21 yaşında. Marysville, Washington'da yaşıyor ve şu sıra...

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »