Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KAYMAKAMLAR VE KÖYDES İL TAHSİSAT KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI...
24 Ocak 2019, 13:33

KAYMAKAMLAR VE KÖYDES İL TAHSİSAT KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI...

2019 yılının ilk Kaymakamlar ve KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.


Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda; başta 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile ilgili alınan ve alınacak güvenlik tedbirleri olmak üzere, seçim süreci ile ilimiz genelindeki güvenlik ve asayiş olayları değerlendirilirdi.
 
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesi için her türlü güvenlik tedbirinin alındığını ve alınmaya da devam edeceğini belirten Vali Sarıfakıoğulları, seçimlerin milletimiz için hayırlı olmasını diledi.
 
Yüksek Seçim Kurulu’nun kararları doğrultusunda yapılacak çalışmalar ve alınacak ilave önlemlerin yanı sıra seçim gününden önce siyasi partilerin adayların yapacakları propaganda çalışmaları sırasında alınacak tedbirlerin de görüşüldüğü toplantıda ayrıca; KÖYDES çalışmaları ile diğer yatırım faaliyetleri ve bir önceki toplantıda yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu da ele alındı.


 
KÖYDES çalışmaları ile diğer yatırım faaliyetleri ve bir önceki toplantıda yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu görüşüldü. Bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler ile ilçeler arasındaki koordinasyon ve başta KÖYDES projeleri olmak üzere ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları gözden geçirildi.
 
Toplantıda; İlimiz Merkez ve ilçelerinde 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen ve yapımı devam eden KÖYDES yatırımlarının slaytla sunumu yapıldı.
 
Yapılan sunumda; 2018 yılında ilimize 51 Milyon 480 Bin 768 Türk Lirası ödenek geldiği, bu ödeneğin 50 Milyon 195 Bin 7 Lirasının (%97) harcandığı belirtilirken, yıl içerisinde 864 projenin yapılmasının hedeflendiği, bunlardan 794’ünün (%92) bitirildiği, 47’sinin (%6) devam ettiği, 1’ine (%0) başlanmadığı ve 22’sinin (%2) ise iptal edildiği bilgisi verildi.


 
Toplantıda ayrıca; 2019 yılı ilk toplantısı itibariyle, 2018 yılı başından bugüne kadar 335 km. stabilitize, 27 km bitümlü sıcak kaplama, 36,30 km’si vatandaş katkısıyla olmak üzere 163 km. klasik beton yol, 1,4 km silindirle sıkıştırılmış beton yol, 921 km onarım, 26 m3’ü vatandaş katkısıyla olmak üzere 16 bin 71 m3 taş duvar ve 6 menfez yapıldığı, yine köy ve bağlıları olmak üzere toplam 23 yeni tesis, 68 tesis geliştirme, 208 bakım onarım olmak üzere toplam 43 bin 305 nüfusun yararlanacağı 299 üniteye içme suyu hizmeti götürüldüğü belirtildi.
 
Vali Sarıfakıoğulları başkanlığındaki toplantıya; Vali Yardımcıları Recep Uzal, Metin Maytalman ve Kürşat Güleryüz ile Kaymakamlar, İl Özel İdare Genel Sekreteri, yatırımcı daire müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.

Kaynak : Giresun Valiliği Basın Yayın...


Haberi Ekleyen:

Bu haber 553 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

Kaymakamlar ve KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kaymakamlar ve KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Yapıldı Kaymakamlar ve KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı 16 Ağustos Cuma günü saat 16:00’da Sayın Valimiz Harun Sarıf...

TİREBOLU’DA TRAFİK KAZASINDA 3 KİŞİ ÖLDÜ 1 AĞIR YARALI

TİREBOLU’DA TRAFİK KAZASINDA 3 KİŞİ ÖLDÜ 1 AĞIR YARALI TİREBOLU’DA TRAFİK KAZASINDA 3 KİŞİ ÖLDÜ 1 AĞIR YARALI

Giresun’da cinayet!

Giresun’da cinayet! Giresun’da silahlı saldırıya uğrayan oto galerisi sahibi hayatını kaybetti. Polis olay sonrası cinayet zanlısı yada...

‘ÇEŞME BAŞLARINDA ALKOL ALANLARI İHBAR EDİN!’

‘ÇEŞME BAŞLARINDA ALKOL ALANLARI İHBAR EDİN!’ Vali Harun Sarıfakıoğulları, çeşme başlarında alkol alarak, çevreyi rahatsız eden kişilerin güvençlik güçlerine ihb...

YAYLA'DA CİNAYET

YAYLA'DA CİNAYET Giresun'un Yağlıdere ilçesinde tabancayla vurulan bir kişi öldü.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »