Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çinliler Giresun maden suyu içecek!
24 Kasım 2018, 14:15

Çinliler Giresun maden suyu içecek!

Türkiye'de de çeşitli illerde kaliteli maden suları olduğunu dile getiren Çakırmelikoğlu, "Maden suyunun en büyük özelliklerinden bir tanesi de ürünün kendine has özelliklerinin olmasıdır. Mineral yapısı, anyonları, katyonları gibi özelliklere baktığınızda ürünün şifa denilebilecek kadar çeşitli faydaları olabiliyor." dedi.


Çakırmelikoğlu, Türkiye'de üretimini yaptıkları ürünleri 30 ülkeye ihraç ettiklerini ifade ederek, "Bundan 2 yıl önce beyanatımız vardı, '5 yıl içerisinde 50 ülkeye ihracat hedefliyoruz' diye fakat son 2 yılda bunu 30'a kadar çıkardık, son gelişmelere de bakacak olursak 5 yılı bulmadan hedefe ulaşacağız diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. Gelecek yıl ülke sayısını ve iç pazarda bilinirliği daha da artırmak için çeşitli çalışmalar yapacaklarını aktaran Çakırmelikoğlu, 2019 yılı sonuna kadar 10 ülke hedefini yakalama ihtimalinin çok yüksek olduğunu aktardı. İhracat yapmanın yanında uluslararası alanda bir marka oluşturmanın önemini vurgulayan

Çakırmelikoğlu, şöyle devam etti:
"İhracatı yaptıktan sonra o markayı orada markalaştırmak da ayrı bir konu. Bizim burada asıl amacımız, emeğimiz, ülkelerde markalaşma yoluna gitmektir. Sadece küçük bir miktarda ürünü göndermek değil, yani herhangi ulusal bir marka kimliğine o ülkede bürünmek amacımız. Önemli olan iyi bir marka oluşturmak, bilinirliği artırmak. Profesyonel ekiplerimizle dünyada markalaşma yoluna gidiyoruz."
Giresun'da doğal maden suyu ve maden suyu aromalı içecek üreterek 30 ülkeye ihraç eden Freşa, Çin'e ürün satmaya hazırlanıyor. Limon, mandalina, çilek, elma, nar gibi meyve aromalarının doğal maden suyuyla buluşturulduğu içecekler, yurt içi kadar yurt dışında da rağbet görüyor. 

Freşa Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 20 yıldır doğal maden suyu, meyve aromalı maden suyu ve meyveli içecek üretimi yaptıklarını söyledi. Giresun'un maden suyu anlamında zengin ve kaliteli bir bölge olduğunu ifade eden Çakırmelikoğlu, kentte çıkan maden sularının sodyum diyetine de uygun olduğunu kaydetti. Çakırmelikoğlu, Çin'de katıldıkları fuarın çok olumlu geçtiğini anlatarak, "Ürünümüzün damak tadına, kalitesine ve görseline inancımız tam, gittiğimiz yerlerde rağbet görüyor. Çin'de de bu rağbeti gördük." ifadesini kullandı. Çin pazarından umutlu olduğunu aktaran Çakırmelikoğlu, "Çin'de 80 ithalatçının olduğu bir yerde sunum yaptık, çok da olumlu geçti. Çin'e bir anda ihracat yaparım gibi bir durum yok, belli bir süreç lazım. Ürünlerimizi Çin'e göre hazırlayacağız, 6 ay içerisinde Çin'e ihracat gerçekleştirmiş oluruz." diye konuştu. Çakırmelikoğlu, Çinlilerin damak tadının biraz daha farklı olduğuna işaret ederek, "Çok fazla gazlı ürün seven ve bilen bir ülke değil, ya onların damak tadına göre ya da kalite standartımız da bir ürün üreteceğiz. Hedefimiz kalite standartını bozmadan onlara ürünümüzü sunmak. Yaptığımız görüşmelerde tat oranı ve gaz oranı beğeni aldı. Standartlarımızda ürünle gideceğiz, belki içecek sektöründe Çin'de yeni bir çığır açacağız” dedi.Kaynak:www.ekspresgiresun.com

Haberi Ekleyen:

Bu haber 416 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yurttan Haber

Dehşet Veren Görüntü Böylesini İlk Kez Vurdular

Dehşet Veren Görüntü Böylesini İlk Kez Vurdular Dehşet Veren Görüntü Böylesini İlk Kez Vurdular

Fındık Bahçelerinde Sonbaharda Yapılması Gereken İşler

Fındık Bahçelerinde Sonbaharda Yapılması Gereken İşler Sonbahar aylarının içinde olduğumuz bu günlerde çiftçilerimizin fındık bahçelerinde yapması gereken işler aşağıda b...

Valilik yaylacıları uyardı!

Valilik yaylacıları uyardı! Yaylalarda yaşam malzemesi bırakılmaması istendi

Giresun'da feci kaza! Ölü ve yaralı var

Giresun'da feci kaza! Ölü ve yaralı var Giresun'un Güce ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Beykoz Paşabahçe İskelesi otel için büyütülecek

Beykoz Paşabahçe İskelesi otel için büyütülecek Beykoz’daki eski Tekel İçki Fabrikası’nın yerine yapılacak otel projesi kapsamında Paşabahçe İskelesi de değişiyor.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »