Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN ERENER
03 Ekim 2018, 14:04

BAŞKAN ERENER "DOĞALGAZ İÇİN DESTEK İSTEDİ"...

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener yaklaşan seçimler nedeniyle bazı vatandaşların ikametlerini köylere taşıdıklarını belirterek, bu durumun ilçe merkezinde nüfus azalmasına neden olduğunu söyledi.


Azalan nüfus ile birlikte başta doğal gaz olmak üzere birçok hizmetlerde aksama meydana geleceğini söyleyen Erener, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi.

Erener yaptığı açıklamada,” Yaklaşmakta olan yerel seçimler öncesinde, Görele şehir merkezinde yaşayan bazı hemşerilerimizin köylerinde yapılacak muhtarlık seçimleri için ikametgâhlarını köylerine taşıdıklarını öğrenmekteyiz. Görele’ye daha iyi hizmet verebilmemiz, özellikle ilçemize doğal gaz alabilmek için nüfusumuzun azalması değil artması zorunlu bir durumdur. Bu sebeple hemşerilerimizin bu konuda hassas olmasını, ama illâki ikametgâhlarını taşıyacaklarsa bunu nüfusun açıklandıktan sonra yapmalarını rica ediyorum” dedi.Görele dışında yaşayanların da ikametlerini ilçeye aldırmalarını beklediklerini ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Türkiye'nin dışarıda nüfusu olan en büyük ilçelerden birisiyiz. İlçemizden olup İstanbul başta olmak üzere ülkemizin çeşitli yerlerinde çok sayıda Göreleli yaşamaktadır. Bunların büyük bir kısmı yaz aylarında ilçemize gelmektedir.  Dolayısıyla yaz aylarında 100 Binin üzerinde nüfusa hizmet veriyoruz. Biz genel bütçeden nüfusa göre pay alıyoruz. Nüfus sayımı Aralık ayında yapıldığında ise ilçelerimizin nüfusu düşük çıkıyor. O zaman da hizmette aksamalar oluyor. Bunun yanı sıra şu anda Görele’de yaşayan birçok vatandaşımız da, yaklaşan muhtarlık seçimlerinde köyde oy kullanabilmek için ikametlerini köylerine aldırıyorlar. Başta doğalgaz olmak üzere hizmet ve yatırımlardan faydalanabilmemiz için Tüm Görelelilerin bu konuda desteklerini bekliyoruz”
 
Haber : Kamil YILMAZ / Çavuşlu Haber…

Haberi Ekleyen:

Bu haber 781 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Görele

ZABITA EKİPLERİMİZDEN ETİKET DENETİMİ

ZABITA EKİPLERİMİZDEN ETİKET DENETİMİ Görele Belediyesi Zabıta ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren market ve manavlarda etiket denetimi gerçekleştirdi.

Görele Derekuşçulu Köyü Kıdır Mahallesi Köy Olmaları İçin Referanduma Gitti

Görele Derekuşçulu Köyü  Kıdır Mahallesi Köy Olmaları İçin Referanduma Gitti Kıdır mahallesi referanduma gitti.

Görele'de Üzücü Olay

Görele'de Üzücü Olay Edinilen bilgilere göre, Görele ilçesine bağlı Soğusu Mahallesinde oturan Faik Sinirlioğlu bir akrabasının cenazesi...

GÖZÜN AYDIN ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİNDE “KAPASİTE ARTIŞINA” GİDİLİYOR!!!

GÖZÜN AYDIN ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİNDE “KAPASİTE ARTIŞINA” GİDİLİYOR!!! Çevre Ve Şehircilik Bakanlığının resmi web sayfası Duyurular bölümünde yer alan Beldemizin şu anda en büyük sorunu ...

GÖRELE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ MARKETLERİ DENETLENDİ…

GÖRELE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ MARKETLERİ DENETLENDİ… Görele Belediyesi Zabıta ekiplerimiz, ilçemizde faaliyet gösteren marketleri denetledi.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »