Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YUSUF DEDE GİRESUN’U AYAĞA KALDIRDI
29 Temmuz 2018, 22:12

YUSUF DEDE GİRESUN’U AYAĞA KALDIRDI

Giresun’da yürüme güçlüğü çeken eşi Fatma Topal (82) raporu ile giderek ilaç yazdırmak isteyen 82 yaşındaki Yusuf Topal 15 Temmuz Şehitler Sağlık Ocağı Doktorunun hastayı görme itirazı nedeniyle ilaç yazmaması üzerine çıkan arbedede saldırıya uğrayan doktorlar için uygulanan BEYAZ KOD çağrısı yapması en yakın önleyici hizmetler ekibinden iki polis olay yerine geldi.


Yusuf Topal’ın gelen polislere daha derdini bile anlatamadan yaka paça göz altına alınması isteğine direnmesine Polis Memurları biber gazı ve savcı talimatı olan ters kelepçeyi kafalarına göre uygulamasını hazmedememesi üzerine olay yerinde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Sağlık Ocağı hekiminin olayları izleyerek kendisi de hasta ve yaşlı olan Yusuf Topal’ın çığlıklarına kulaklarını tıkayarak sağlık çalışanı ve bir hipokrat olduğunu unutup 82 yaşında bastonsuz yürüyemeyen bir hastayı potansiyel tehlike gibi gösterip kasten öldürülmesine aracılık etmesi ve olayların bölgede olaya şahit olan normal vatandaşlar tarafından cep telefonları ile çekilerek gerek sosyal medya gerekse ajanslar aracılığı ile yayınlanması Giresun’da infiale yol açtı.

Olayların bu aşamaya gelmesi üzerine şehir dışında Kayın Validesi Rahmetli olan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlu yazılı açıklama ile 2 polis memuru ve 1 doktorun açığa alındığını olayı soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bir müfettişin bakan talimatı ile şehre geldiğini açıkladı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu menfur olayda rahmetli olan Yusuf Topal’ın oğlu Ahmet Topla’ı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın takipçisi olacağını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileye başsağlığı sabırlar diledi.

Polis memurlarının verdikleri ifadede kendilerinin asıl mağdur olduğunu iddia etmesi şehirde büyük tepkiye neden oldu. Elinde baston olan 82 yaşındaki bir büyüğe bile davranmayı bilmeyen iki polis memurunun sadece açığa alınmasının yetmeyeceğini önce hapis cezası sonrada meslekten men edilmeleri gerektiği konusunda görüş birliği vardı.

GG Ajans

Haberi Ekleyen:

Bu haber 919 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

OSMAN AĞA BALMUMU HEYKELİ SERGİLENİYOR

OSMAN AĞA BALMUMU HEYKELİ SERGİLENİYOR Giresun Belediyesi tarafından yapılması planlanan “Milli Mücadelede Karazıpkalılar ve Osman Ağa Müzesi“ için hazırl...

GİRESUN TELEFERİĞE KOVUŞUYOR

GİRESUN TELEFERİĞE KOVUŞUYOR Giresun teleferiğe kavuşuyor. Yaklaşık 6 yıldır devam eden çalışmalar sonunda projeye finansman sağlayacak Çin’li f...

GİRESUN’DA ZEHİR TACİRLERİNE DARBE!

GİRESUN’DA ZEHİR TACİRLERİNE DARBE! Giresun Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

BAŞKAN KERİM AKSU TARIM ÜRETİMİNE DİKKAT ÇEKTİ

BAŞKAN KERİM AKSU TARIM ÜRETİMİNE DİKKAT ÇEKTİ Giresun Belediye Başkanı Kertim Aksu, Camili Köyünde kadınlarla beraber fasulye ekimi yaptı. Başkan Aksu; “Tarımda ...

ŞEBİNKARAHİSAR’DA AKARYAKIT İSTASYONU YANGINI

ŞEBİNKARAHİSAR’DA AKARYAKIT İSTASYONU YANGINI Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda öğle saatlerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin ç...

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »