Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YUSUF DEDE GİRESUN’U AYAĞA KALDIRDI
29 Temmuz 2018, 22:12

YUSUF DEDE GİRESUN’U AYAĞA KALDIRDI

Giresun’da yürüme güçlüğü çeken eşi Fatma Topal (82) raporu ile giderek ilaç yazdırmak isteyen 82 yaşındaki Yusuf Topal 15 Temmuz Şehitler Sağlık Ocağı Doktorunun hastayı görme itirazı nedeniyle ilaç yazmaması üzerine çıkan arbedede saldırıya uğrayan doktorlar için uygulanan BEYAZ KOD çağrısı yapması en yakın önleyici hizmetler ekibinden iki polis olay yerine geldi.


Yusuf Topal’ın gelen polislere daha derdini bile anlatamadan yaka paça göz altına alınması isteğine direnmesine Polis Memurları biber gazı ve savcı talimatı olan ters kelepçeyi kafalarına göre uygulamasını hazmedememesi üzerine olay yerinde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Sağlık Ocağı hekiminin olayları izleyerek kendisi de hasta ve yaşlı olan Yusuf Topal’ın çığlıklarına kulaklarını tıkayarak sağlık çalışanı ve bir hipokrat olduğunu unutup 82 yaşında bastonsuz yürüyemeyen bir hastayı potansiyel tehlike gibi gösterip kasten öldürülmesine aracılık etmesi ve olayların bölgede olaya şahit olan normal vatandaşlar tarafından cep telefonları ile çekilerek gerek sosyal medya gerekse ajanslar aracılığı ile yayınlanması Giresun’da infiale yol açtı.

Olayların bu aşamaya gelmesi üzerine şehir dışında Kayın Validesi Rahmetli olan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlu yazılı açıklama ile 2 polis memuru ve 1 doktorun açığa alındığını olayı soruşturmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bir müfettişin bakan talimatı ile şehre geldiğini açıkladı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu menfur olayda rahmetli olan Yusuf Topal’ın oğlu Ahmet Topla’ı arayarak olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Olayın takipçisi olacağını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu aileye başsağlığı sabırlar diledi.

Polis memurlarının verdikleri ifadede kendilerinin asıl mağdur olduğunu iddia etmesi şehirde büyük tepkiye neden oldu. Elinde baston olan 82 yaşındaki bir büyüğe bile davranmayı bilmeyen iki polis memurunun sadece açığa alınmasının yetmeyeceğini önce hapis cezası sonrada meslekten men edilmeleri gerektiği konusunda görüş birliği vardı.

GG Ajans

Haberi Ekleyen:

Bu haber 837 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

Isırganı ekmekle buluşturdular

Isırganı ekmekle buluşturdular Giresun’da halk arasında sırgan olarak bilinen ısırgan otu yemek, pasta, kek ve mantıdan sonra ekmeğe de tat verdi....

Müftüler Toplantısı Gerçekleştirildi

Müftüler Toplantısı Gerçekleştirildi İl ve İlçe Müftüleri, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında toplandı.

GİRESUN FEDERASYONU MEHMET KUĞU DEDİ

GİRESUN FEDERASYONU MEHMET KUĞU DEDİ Giresun Federasyonu 4. Olağan Kongremizi 02 Aralık Pazar günü Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi'nde ...

3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu

3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu Giresun'da 3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu

‘GİRESUN İŞSİZLİKTEN GÖÇ EDİYOR’

‘GİRESUN İŞSİZLİKTEN GÖÇ EDİYOR’ Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da işsizliğin korkunç boyutta olduğunu bildirdi.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »