Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sayın Valimiz, Nüfus Müdürlüklerinden Alınmaya Başlanan Pasaport Ve Ehliyet İşlemlerini Yerinde İnceledi
03 Nisan 2018, 12:35

Sayın Valimiz, Nüfus Müdürlüklerinden Alınmaya Başlanan Pasaport Ve Ehliyet İşlemlerini Yerinde İnceledi

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 02 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlanan pasaport ve ehliyet iş ve işlemlerini yerinde inceledi.

Emniyet Müdürlüğünden Nüfus Müdürlüklerine devredilen ve bugünden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlanan pasaport ve sürücü belgeleri iş ve işlemleri için randevu alarak başvuruda bulunan vatandaşların başvurularını yerinde gözlemleyen Vali Sarıfakıoğulları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman'dan  bilgi aldı.
 
Başvuru yapan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Sarıfakıoğulları, yapılan yeni düzenlemeyle vatandaşlarımızın, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan alabileceğini söyledi.
 
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ehliyet, pasaport ve kimlik başvuru ve alımlarının artık Nüfus Müdürlüklerimiz tarafından verileceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “ Bu konuda müracaatlarını en seri şekilde alıp değerlendirip aynı gün içerisinde pasaportalar için genel müdürlüğe iletme şansımız var. Genel Müdürlükte tahminen 1 hafta içerisinde pasaportları vatandaşımıza ulaştıracak. Yine sürücü belgeleri ile ilgili konuda da hem ilk defa müracaatlar, hem de yenileme konusunda Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri İl Müdürlüklerimiz ile 7 ilçemizde bu hizmeti veriyoruz. Bizde hizmetin her aşamasının takipçisi olacağız. Sistem bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Gerek pasaportların, gerek sürücü belgelerinin vatandaşlarımıza hazırlanıp sunulması noktasında etkin ve verimli bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.  Bu konuda personellerimiz gerek hizmet içi eğitimlere katıldılar, gerekse teknolojik anlamda il müdürlüğü ve 7 ilçe müdürlüğümüz donanmış durumda. Arzu ediyoruz ki hiçbir aksama olmada vatandaşlarımıza en suratlı şekilde belgelerine kavuşsunlar.  Bu konuyu bizde valilik olarak her gün takip edeceğiz sistemin sürekliliğini ve sağlıklılığını görme adına bütün aşamalarını kontrol edeceğiz” diye konuştu.
 
Vatandaşlarımız, pasaport, ehliyet, kimlik iş ve işlemleri için ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden veya "randevu.nvi.gov.tr" internet adresinden işlemleri için kolayca randevu alabilirler.
 
Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza, bütün işlemler için geçerli olacak.www.giresun.gov.tr
 

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 955 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

Isırganı ekmekle buluşturdular

Isırganı ekmekle buluşturdular Giresun’da halk arasında sırgan olarak bilinen ısırgan otu yemek, pasta, kek ve mantıdan sonra ekmeğe de tat verdi....

Müftüler Toplantısı Gerçekleştirildi

Müftüler Toplantısı Gerçekleştirildi İl ve İlçe Müftüleri, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında toplandı.

GİRESUN FEDERASYONU MEHMET KUĞU DEDİ

GİRESUN FEDERASYONU MEHMET KUĞU DEDİ Giresun Federasyonu 4. Olağan Kongremizi 02 Aralık Pazar günü Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi'nde ...

3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu

3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu Giresun'da 3 gündür haber alınamayan doktor evinde ölü bulundu

‘GİRESUN İŞSİZLİKTEN GÖÇ EDİYOR’

‘GİRESUN İŞSİZLİKTEN GÖÇ EDİYOR’ Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da işsizliğin korkunç boyutta olduğunu bildirdi.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »