Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sayın Valimiz, Nüfus Müdürlüklerinden Alınmaya Başlanan Pasaport Ve Ehliyet İşlemlerini Yerinde İnceledi
03 Nisan 2018, 12:35

Sayın Valimiz, Nüfus Müdürlüklerinden Alınmaya Başlanan Pasaport Ve Ehliyet İşlemlerini Yerinde İnceledi

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 02 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlanan pasaport ve ehliyet iş ve işlemlerini yerinde inceledi.

Emniyet Müdürlüğünden Nüfus Müdürlüklerine devredilen ve bugünden itibaren Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlanan pasaport ve sürücü belgeleri iş ve işlemleri için randevu alarak başvuruda bulunan vatandaşların başvurularını yerinde gözlemleyen Vali Sarıfakıoğulları, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman'dan  bilgi aldı.
 
Başvuru yapan vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Sarıfakıoğulları, yapılan yeni düzenlemeyle vatandaşlarımızın, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan alabileceğini söyledi.
 
Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de ehliyet, pasaport ve kimlik başvuru ve alımlarının artık Nüfus Müdürlüklerimiz tarafından verileceğini ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, “ Bu konuda müracaatlarını en seri şekilde alıp değerlendirip aynı gün içerisinde pasaportalar için genel müdürlüğe iletme şansımız var. Genel Müdürlükte tahminen 1 hafta içerisinde pasaportları vatandaşımıza ulaştıracak. Yine sürücü belgeleri ile ilgili konuda da hem ilk defa müracaatlar, hem de yenileme konusunda Nüfus Ve Vatandaşlık İşleri İl Müdürlüklerimiz ile 7 ilçemizde bu hizmeti veriyoruz. Bizde hizmetin her aşamasının takipçisi olacağız. Sistem bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Gerek pasaportların, gerek sürücü belgelerinin vatandaşlarımıza hazırlanıp sunulması noktasında etkin ve verimli bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.  Bu konuda personellerimiz gerek hizmet içi eğitimlere katıldılar, gerekse teknolojik anlamda il müdürlüğü ve 7 ilçe müdürlüğümüz donanmış durumda. Arzu ediyoruz ki hiçbir aksama olmada vatandaşlarımıza en suratlı şekilde belgelerine kavuşsunlar.  Bu konuyu bizde valilik olarak her gün takip edeceğiz sistemin sürekliliğini ve sağlıklılığını görme adına bütün aşamalarını kontrol edeceğiz” diye konuştu.
 
Vatandaşlarımız, pasaport, ehliyet, kimlik iş ve işlemleri için ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden veya "randevu.nvi.gov.tr" internet adresinden işlemleri için kolayca randevu alabilirler.
 
Nüfus müdürlüklerine verilen fotoğraf, parmak izi ve imza, bütün işlemler için geçerli olacak.www.giresun.gov.tr
 

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 164 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

GİRESUN YAYLALARINA NİSAN'IN 20 SİNDE KAR YAĞDI

GİRESUN YAYLALARINA NİSAN'IN 20 SİNDE KAR YAĞDI GİRESUN YAYLALARINA NİSAN'IN 20 SİNDE KAR YAĞDI

Kimlik Kartı, Ehliyet ve Pasaport İşlemleri İle İlgili Duyuru

Kimlik Kartı, Ehliyet ve Pasaport İşlemleri İle İlgili Duyuru Vatandaşlarımızın “Kimlik Kartı, Ehliyet ve Pasaport İşlemleri” ile başvurularında mağdur olmamaları için işlemler ...

GİRESUN'DA ÖZEL HAREKAT ARACI KAZA YAPTI 2 POLİS YARALI

GİRESUN'DA ÖZEL HAREKAT ARACI KAZA YAPTI 2 POLİS YARALI Giresun’un Yağlıdere ilçesinde, özel harekat polislerini taşıyan zırhlı aracın devrilmesi sonucu 2 polis yaralandı.

2018 Yılı KÖYDES Ödeneği Dağıtımı Yapıldı

2018 Yılı KÖYDES Ödeneği Dağıtımı Yapıldı Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 2018 yılında ilimize gönderilen 51 milyon 480 bin ...

OSMAN AĞAMIZI ANDIK

OSMAN AĞAMIZI ANDIK Atatürk’ün Muhafız Alay Komutanı Osman Ağa ölümünün 95. yıl dönümünde törenlerle anıldı.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »