Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKCELL'DEN KARADERE KÖYÜNE BAZ İSTASYONU!
28 Mart 2018, 17:26

TÜRKCELL'DEN KARADERE KÖYÜNE BAZ İSTASYONU!

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Karadere köyünde daha önce cep telefonuyla konuşmak için minareye ya da ağaç başlarına çıkarak telefon görüşmelerini yapabilen köylüler, bir GSM şirketinin köye baz istasyonu kurmasının sevincini yaşıyor.

İlçe merkezine 8 kilometre mesafede bulunan Karadere köyünde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi üzerine köylüler cami minaresine, ağaçlara ve yüksek tepelere çıkarak yakınları ile görüşebiliyordu.

Köydeki bu durumun basında yer alması üzerine GSM operatörlerinden Türkcell harekete geçerek köye baz istasyonu kurmaya başladı.

Baz istasyonunun son çalışmalarını izleyen köylüler, köye şebeke gelmesinin sevincini yaşadılar.  Yaklaşık 120 hane ve bin nüfuslu Karadere Köyü sakinlerinden Yunus Gülşen, daha önce köyün merkezinde bulunan caminin minaresine çıkarak köylülerin şebekeye bağlandığını hatırlatarak, "Eskiden cami minaresine, ağaçlara ve yüksek tepelere çıkarak telefonla konuşabiliyorduk. Bu durum haber olunca Turkcell yetkilileri köye gelerek baz istasyonu kurmaya başladı. Köylüler olarak çok mutluyuz. Artık herkes kendi evinde oturup rahatlıkla telefon görüşmesi yapabilecek" dedi. 

Köy halkının büyük bir sıkıntısının giderildiğini belirten Köy Muhtarı Mehmet Kulak ise "Köye şebeke santralini kurdular. Köy sakinleri olarak bu telefon hasretinin giderilmesinden memnunuz. Artık cami minaresine, ağaçlara ve yüksek tepelere çıkmaktan kurtulduk. Evlerimizde uzanarak telefonla sevdiklerimizle konuşabileceğiz. Uzun bir zamandır mağduriyet yaşıyorduk ve iletişim ağımız yoktu. Çocuklarımızın hepsi dışardaydı. Onlarla konuşamıyor, görüşemiyorduk. Günümüzün büyük bir kısmı köyün yüksek tepelerinde geçiyordu. Şimdi ise köye baz istasyonu kuruldu. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

Haber : Bekir ÖZTÜRK / Çavuşlu Haber...

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 447 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

Trabzon havalimanı bölgede bir numara

Trabzon havalimanı bölgede bir numara Trabzon havalimanı tek başına 1 milyon 68 bin uçuşla, toplam 911 bin uçuş gerçekleştiren bölgedeki beş havalimanını...

ORDULU VE GİRESUNLU İZMİR’E DİREKT UÇMAK İSTİYOR

ORDULU VE GİRESUNLU İZMİR’E DİREKT UÇMAK İSTİYOR Ordulular ve Giresunlular, geçtiğimiz yıl kaldırılan İzmir seferlerinin yeniden Ordu-Giresun Havalimanı’nda başlama...

İflas eden şirketin uçaklarını THY alıyor

İflas eden şirketin uçaklarını THY alıyor İzlanda merkezli Wow Air'in Airbus A330 tipi uçaklarına THY'nin talip olduğu bildirildi.

THY’DAN GİRESUN’A MÜJDE İZMİR SEFER ANKARA’YA EK SEFER

THY’DAN GİRESUN’A MÜJDE İZMİR SEFER ANKARA’YA EK SEFER Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Göreleli hemşehrimiz İlker Aycı ve Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları i...

Direk Uçak Seferleri

Direk Uçak Seferleri Ordu ve Giresun halkının yoğun olarak gidip-geldiği illerdeki havalimanlarında direk uçak seferleri koyulmasını ist...

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »