Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eynesilli öğrencilere burslar dağıtılıyor
19 Mart 2018, 12:26

Eynesilli öğrencilere burslar dağıtılıyor

Eynesil Tarihi ve Kültürü kitabının yazarı Mevlüt Kaya ile Gazeteci Fikret Bodur, Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt’u ziyaret etti. Kaymakam Yılmaz Kurt, Eynesil adına uzun bir çaba harcayarak, tarihten günümüze çok yönlü konuların ele alındığı ve bu zamana kadar gün yüzüne çıkmamış bilgilerin paylaşıldığı “Eynesil Tarihi ve Kültürü” kitabı için “şahane bir eser ortaya çıkarmışsınız, kitapta emeği olan herkese teşekkür ediyorum”, dedi.

Kaymakam Yılmaz Kurt, ilçe kültürüne büyük bir hizmet kazandıran yazar Mevlüt Kaya’ ya ve Gazeteci Fikret Bodur’a katkılarından dolayı teşekkür etti.
     
Kaymakam Kurt, Eynesilli ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespiti için gereken çalışmanın bir an evvel yapılması için talimat verdi. Eynesil Tarihi ve Kültürü kitabından elde edilen gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edildikten sonra her öğrencinin banka hesabına yatırılacak olduğu bildirildi.
    
  
Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mevlüt Kaya, “Allah’ın izniyle yüzümüz kızarmadan ne söz vermişsek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Kaymakamımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Kitabımızın tüm geliri Eynesilli öğrencilerimizin yararına olup, gelirin tamamı önümüzdeki günler içinde söz konusu öğrencilerin hesaplarına yatacaktır. Hepimiz öğrenci olduk ve zor koşullarda okuduk. Bunu hiç aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Daha güzel bir dünya için, her zaman iyi işler yapmak gerekir” diye konuştu.     
        
Kitabın yayınlanmasında sponsor desteği sağlayan Fikret Bodur da kitap çalışmaları ile ilgili bilgiler aktardı. Bodur, “İlk başta değimiz gibi elde edilen tüm gelir, ihtiyaç sahibi öğrencilere aktarılacak. Sayın Kaymakamımız bize ihtiyaçlı öğrencilerin tespiti noktasında yardımcı oldular ve yaklaşık iki saatlik bir çalışma sonucunda öğlencilerimizi tespit ettik. Önümüzdeki günler içinde tespit edilen her öğrenciyi tarafımca arayıp kendilerini bilgilendireceğim. Bu hizmetin ne anlama geldiğini inşallah onlar da tahsillilerini tamamladıklarında memleketlerine hizmet olarak geri sağlarlar, örnek alırlar ve zor koşullarda eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere gelecekte sahip çıkarlar” diye konuştu.
      
Öte yandan Eynesil Tarihi ve Kültürü kitabının satışları devam ederken elde sınırlı sayıda kitap kaldığı bildirildi. Kitabın ikinci baskısını düşünmediklerini kaydeden yazar Mevlüt Kaya “Çok zor şartlarda, çok zor dönemde böyle bir eseri ortaya çıkardık. Kitabın yayınlanmasında bize kim destek çıkmışsa hepsine çok teşekkür ediyorum. Devam etmekte olan bazı projelerimden ve özel nedenlerimden dolayı kitabın ikinci baskısını yakın gelecekte düşünmüyoruz” diyerek sınırlı sayıdaki Eynesil kitabına hâlâ ilgili dağıtım noktalarından erişilebileceğini belirtti.
 
Rıfkı İYİDERE-www.eynesilajans.com
eynesil tarihi ve kültür kitabı fikret bodur ile ilgili görsel sonucu
 

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 409 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

AYAKKABISIZ SINIF

AYAKKABISIZ SINIF Şehit Ayhan Güner İlkokulu’na ayakkabısız sınıf yaptırıldı.

Jandarmadan Okullarda Trafik Semineri

Jandarmadan Okullarda Trafik Semineri Giresun İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı J.Trf.Timleri tarafından ilimiz merkez ve ilçelerinde...

Vakıf Burs ve Eğitim Komisyonundan Duyuru

Vakıf Burs ve Eğitim Komisyonundan Duyuru Giresun Vakfı Burs ve Eğitim Komisyonumuzun yapmış oldukları istişare toplantısında almış oldugu karar neticesinde ...

İNANCA ORTA OKULLAR ARASI KÜÇÜK KIZLAR HENTBOL BÖLGE FİNALLERİ'NDE

İNANCA ORTA OKULLAR ARASI KÜÇÜK KIZLAR HENTBOL BÖLGE FİNALLERİ'NDE 02-06 Mart 2018 tarihleri arasında Yozgat ilinde düzenlenen ORTA OKULLAR ARASI KÜÇÜK KIZLAR HENTBOL BÖLGE FİNALLERİ...

KADINLARIMIZI, KIZLARIMIZI GÜÇLENDİRELİM

KADINLARIMIZI, KIZLARIMIZI GÜÇLENDİRELİM KADINLARIMIZI, KIZLARIMIZI GÜÇLENDİRELİM

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »