Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Belgesiz Hayvan Ve Hayvansal Ürün Nakline Geçit Verilmiyor
11 Mart 2018, 20:05

Belgesiz Hayvan Ve Hayvansal Ürün Nakline Geçit Verilmiyor

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, belgesiz canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin yurt içi nakillerine geçit vermiyor.

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin yurt içi nakillerine ilişkin; “5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” ile yine “Yurtiçinde Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürün Nakilleri Hakkında Yönetmelik” kapsamında belirli düzenlemeler getirildiğine dikkat çekerek, yapılan kontroller hakkında açıklamada bulundu.
 
Yapılan açıklamada; ilimizde geçtiğimiz yıl içerisinde canlı hayvan ve hayvansal ürün nakillerine yönelik olarak İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ile Emniyet ve Jandarma Teşkilatları tarafından birlikte yol kontrolleri gerçekleştirildiği belirtildi.
 
Gerçekleştirilen kontrollerde; veteriner sağlık raporu olmadan nakledilen 26 baş sığır, 16 baş koyun, 210 adet çıkma tavuk, 3 bin 316 kg sığır eti, bin 132 kg sakatat ve 347 adet yumurta için ilgililerine 5996 sayılı kanun gereğince toplam 53 bin 889 lira idari para cezası verilerek, imha, kesim ve sevk gibi çeşitli yasal yaptırımlar uygulandı.
 
Çiftlikten sofraya gıda güvenliği prensibiyle 2018 yılında da yol kontrollerine aralıksız devam edildi. İlk iki aylık periyotta yapılan denetimlerde Doğankent ilçesinde belgesiz olarak hayvansal ürün naklettiği tespit edilen biri nakil vasıtası sahibi, diğeri ürünlerin sahibi olmak üzere 2 kişiye toplam 3 bin 668 lira idari para cezası kesildi.
 
El konulan 475 kg. sakatat, yapılan muayene ve araştırmasında menşeinin belli olmaması ve uygun şartlarda taşınmaması sebebiyle insan tüketimine sunulmasının sakıncalı olacağına karar verilerek belediye ekiplerinin de desteğiyle imhası gerçekleştirildi.www.giresun.gov.tr

Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 161 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

42 VE 47. ALAYLAR ANITI DİKİLECEK

42 VE 47. ALAYLAR ANITI DİKİLECEK Kurtuluş Savaşında Giresunlulardan kurulan 42. ve 47 gönüllü alayların isminin yaşatılmasına yönelik önerge, il gen...

GİRESUN’DA ‘MAHREM İMAM’ OPERASYONU

GİRESUN’DA ‘MAHREM İMAM’ OPERASYONU TIME SON DAKİKA HABER- Aralarında Giresun’un da olduğu Aksaray merkezli 10 ilde FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik operas...

DOĞU KARADENİZ’DE GÖÇ HIZI BİNDE – 12,64 OLDU

DOĞU KARADENİZ’DE GÖÇ HIZI BİNDE – 12,64 OLDU Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 2017 yılında net göç hızı binde eksi 12,64 olarak gerçekleşti.

SAHİL YOLU TİREBOLU TÜNELLERİ BAKIMA ALINDI

SAHİL YOLU TİREBOLU TÜNELLERİ BAKIMA ALINDI Karayollarının yapım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Giresun'da Yolcu Minibüsü Kaza Yaptı: 16 Yaralı

Giresun'da Yolcu Minibüsü Kaza Yaptı: 16 Yaralı Giresun’un Dereli ilçesine yolcu minibüsünün kaza yapması sonucu 16 kişi yaralandı.

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »