Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kulakkaya’da Kar Festivali Coşkusu
13 Mart 2017, 13:01

Kulakkaya’da Kar Festivali Coşkusu

Kış turizminin geliştirilmesi ve yaylaların tanıtımı amacıyla Kulakkaya Yaylası’nda 3. Kar Festivali ve Off Road Oyunları düzenlendi.

Valiliğimiz himayesinde Yavuzkemal Belediyesi ev sahipliğinde 12 Mart 2017 Pazar günü düzenlenen Festivalin açılış konuşmasını yapan ilimiz Milletvekili Sabri Öztürk, memleketimizin bütün yaylalarının çok güzel olduğunu belirterek, “ Son dönemlerde de yayalarımızın bütün güzelliklerinden istifade ediyoruz. Kar festivaliyle de yayların kışını da değerlendiriyoruz. Kış güzelliğini de hep birlikte yaşıyoruz. Giresun birçok ilde olmayan doğal güzellikleri elinde bulunduran, büyük bir turizm potansiyeli bulunan bir şehir.  Hep birlikte, el birliğiyle yapılan çalışmalarla turizmin alt yapısını güçlendiriyoruz. Bugüne kadar büyük mesafe kat ettik. Giresun inşallah çok daha iyi yerlere gelecek. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi eğlenceler diliyorum.’’şeklinde konuştu.


Giresun’da turizmin önemli ve kıymetli olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Yüksel Çelik de; ‘’ Kulakklaya yaylamız, Giresun yaylaları içerisinde en güzel yaylalardan birisi. Yaylalarımızı sadece yaz döneminde değil, kış döneminde de açık tutarak 12 aya hitap edecek şekilde yansıtmamız lazım. Bu yolda hem bakanlığımız, hem valiliğimiz, ilimiz milletvekillerimiz ile birlikte çok yoğun bir gayret gösteriyoruz. Bu festivalin üçüncüsü yapılıyor. Gerçekten başarılı bir şekilde devam ediyor. Emeği geçen tüm kurumlarımızı ve kişileri tebrik ediyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum." diye konuştu.

Festivale ev sahipliği yapan Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal ise şunları kaydetti: "Giresun'umuz güzel, Karadeniz güzel ama Kulakkaya Yaylamız bir başka güzel. Yazı bir başka, kışı bir başka güzel. Bu güzelliği hep birlikte yaşamak için buradayız. Burası saklı bir yeryüzü cenneti. Bize düşen bu güzellikleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak."

Renkli görüntülerin yaşandığı 3. Kar Festivali ve Off Road Oyunları, açılış konuşmalarının ardından festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Festivalde karlı ve çamurlu parkurda off road gösterileri izleyenleri heyecanlandırırken, vatandaşların da kızaklarla ve naylonlarla kaymaları renkli görüntüler oluşturdu. Soğuk havada üşüyenler ise kemençe eşliğinde kar üzerinde horon oynayarak ısındı. Etkinlikte vatandaşlara Karadeniz'in yöresel yemekleri karalahana çorbası ve mısır ekmeği ikram edildi.
Haberi Ekleyen: Mehmet Rıza Aksu

Bu haber 291 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür / Sanat

BAĞDAT'TAN GÖRELE'YE MEKTUPLAR KİTABI OKUYUCU İLE BULUŞTU.

BAĞDAT'TAN GÖRELE'YE MEKTUPLAR KİTABI OKUYUCU İLE BULUŞTU. Görele Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında basımı tamamlanarak, yayına sunulan ‘Bağdat’ta...

Hayden Görele Bu Etkinlik Kaçmaz

Hayden Görele Bu Etkinlik Kaçmaz İstanbul Bahçelievler Göreleliler Derneği etkinlik düzenliyor...

Eynesil’in en büyük kültür eseri çıktı

Eynesil’in en büyük kültür eseri çıktı Eynesil İlçe tarihinin geçmişten günümüze tarih ve kültürünü anlatan ve ilk kez bu kadar teferruatlı olarak ele alı...

ŞAİR VE YAZARLAR KÜLTÜR GEZİSİNDE

ŞAİR VE YAZARLAR KÜLTÜR GEZİSİNDE Görele Şair ve Yazarlar Derneği kültür gezisi düzenledi. Bu kapsamda Piraziz Şeyhli köyünde Eko turizm kapsamında y...

Görele Şair Ve Yazarlar Derneği Giresun Adası'nda

Görele Şair Ve Yazarlar Derneği Giresun Adası'nda Görele Şair ve Yazarlar Derneği Giresun Adası’na kültür gezisi düzenledi. Biz özel şirkete ait tur gemisiyle Giresu...

SIIR KÖSESI

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

Sabiha Serin - Atam İzindeyiz

RÖPORTAJ

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »