Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tıp Fakültesi Skandalını TBMM'ne Taşıdı
23 Eylül 2011, 08:25

Tıp Fakültesi Skandalını TBMM'ne Taşıdı

Giresun'da Tıp Fakültesi'nin adı var ama ne binası ne de öğrencisi var.5 yıldır Tıp Fakültesi için hala bina temeli dahi atılmaması ilin sahipsizliğini gözler önüne sererken,Trabzon'un siyasileri bu süre içinde olimpiyatları fırsat bilip onlarca tesisi hizmete açmayı başardı.CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ise Tıp Fakültesi öğrencilerinin yıllardır Sivas'ta okuması konusunu meclise taşıdı.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu,Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin Sivas'ta eğitim görmesi konusunu TBMM'ne taşıdı.Başbakan Erdoğan'ın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi veren Karaahmetoğlu,Tıp Fakültesi öğrencilerinin yıllardır Sivas'ta eğitim görmelerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

 

İşte Milletvekili Karaahmetoğlu'nun TBMM'ne verdiği önerge...

TBMM BAŞKANLIĞINA

 

 

            Aşağıdaki sorularımın Anayasa ve Meclis İç Tüzüğü gereğince Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

 

                                                                            Selahattin KARAAHMETOĞLU

                                                                                              Giresun Milletvekili

 

            Giresun Üniversitesi 5662 Sayılı kanun ile 17.05.2007 tarihinde Tıp Fakültesini kurmuş ve halen öğrencileri Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitimlerine devam etmektedir.

            Giresun halkı sağlık hizmetini sınırlı devlet hastanesi ve personeli ile sağlık çalışanlarının üstün ve özverili gayretleri ile ulaşmaya çalışmaktadır. Giresun ilinden yıl içinde yaklaşık 22 bin yurttaşımız çevre illerdeki tıp fakültesi hastanelerinden sağlık hizmeti almak zorunda kalmaktadır. Öğrencileri yaklaşık 300 km ötedeki Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görmektedirler. Tıp Fakültesi hastaneleri bir Üniversitenin gelişimi ve dolayısı ile o ilin gelişimi açısından büyük önem arz etmektedir. Yıllar boyunca büyük çabaya rağmen önünde sürekli engeller çıkarılarak geciktirilmiş Tıp Fakültesi; yerleşkesi, hastane binası teknik ve fiziki altyapı desteği konularında yalnız bırakılmış fakat bu imkanlar çevre illerimize sağlanmıştır.

 

1.Ülkemizde kurulu bulunan 64 adet tıp fakültesinin kaçı kendi kampüsün’de eğitim verme olanaklarından yoksundur?

 

2.Öğrencilerine 300 km uzaklıkta farklı bir üniversitenin tıp fakültesinde eğitim veren başka bir üniversite var mıdır?

 

3.Ülkemiz  tıp fakültelerinin kaçının Tıp Fakültesi hastanesi yoktur?

 

4.Tıp Fakültesi hastanesinin kurulamayışının arka planında iller arasında yaşanan bir çekişmenin etkisi var mıdır?

 

5.Tıp Fakültesi Hastanesinin Giresun’a kazandırılmayarak Giresun’un gelişmesine ve kalkınmasına ciddi anlamda mani olunduğu gerçeğinden haberdar mısınız?

 

6.Devletin kurumlarının diğer illerin üniversitelerine tanınan imkanları; söz konusu Giresun Üniversitesi olduğunda esirgediğini biliyor musunuz?

 

7.Tıp fakültesi dekanlığı ve öğretim üyelerinin çalışma odalarının hemen üzerinin derslik olarak kullandırıldığını ve akademik kadronun Giresun Üniversitesinden uzaklaşması için çeşitli baskı metotları uygulandığını biliyor musunuz? Bu nedenlerle Tıp Fakültesi akademik kadrolarının diğer illeri tercih ettiklerini biliyor musunuz?.


www.giresunaktuel.com

Haberi Ekleyen: Levent Aksu

Bu haber 393 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Giresun

Giresun'da Telefon Dolandırıcılarına Dikkat

Giresun'da Telefon Dolandırıcılarına Dikkat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Tirebolu İlçesindeki telefon dolandırıcılığıyla ile ilgili bir bülten yayınlandı. B...

2013 Mahsulü Fındık 10 TL

2013 Mahsulü Fındık 10 TL 30 Mart’ta yağan kar ve meydana gelen don olayı nedeniyle 2013 mahsulü fındık fiyatı yükselmeye devam ediyor.

Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Kutlu Doğum Haftası Mesajı Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın Kutlu Doğum Haftası mesajı;

Giresun Afet Bölgesi İlen Edilmeli

Giresun Afet Bölgesi İlen Edilmeli Son yağan zamansız kar ile fındıkta ciddi zararlar olduğunu belirten Giresun Konfederasyonu (GİRKON) Başkanı Eyüp Ç...

Kablo Hırsızlarına Suçüstü

Kablo Hırsızlarına Suçüstü Dereli ilçemiz Kızıltaş köyünde Türk Telekom’a ait kabloları kesip satmak üzere eriten şahıslar Jandarma ekiplerinc...

SIIR KÖSESI

Gençliğe Hitabe

Gençliğe Hitabe

RÖPORTAJ

İmparatoriçe'nin Parıldayan Cenneti: Görele

İmparatoriçe'nin Parıldayan Cenneti: Görele

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »