Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Sağlık Kuruluşu Arasında Görele Yer Almadı..
15 Haziran 2010, 11:51

13 Sağlık Kuruluşu Arasında Görele Yer Almadı..

İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı bünyesinde yürütülen ''Altın Bebek Dostu İl'' çalışmalarını başarı ile yürüten 13 sağlık kuruluşuna, düzenlenen törenle teşekkür belgesi verildi. Bu 13 sağlık kuruluşu arasında Görele'den hiçbir sağlık kuruluşu yer almadı..

“Altın Bebek Dostu İl” projesinde ‘Anne Sütünün Önemi, Emzirmenin Desteklenmesi, Korunması ve Teşvik Edilmesi’ çalışmalarını başarı ile yürüten 13 sağlık kuruluşuna, düzenlenen törenle teşekkür belgesi verildi. Projede Giresun ilinin her kesiminden sağlık kuruluşları teşekkür belgesi alıyorken, Görele'den hiçbir sağlık kuruluşu teşekkür belgesi alamadı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (AÇSAP) Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Altın Bebek Dostu İl” çalışmalarında, 2010 yılının ilk altı ayında çeşitli eğitimler düzenleyen, anne destek grupları oluşturan sağlık kuruluşuna teşekkür belgelerini, İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir verdi. Teşekkür belgesi veriliş törenine AÇSAP Şubesinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Dr. Fazıl Özden ile AÇSAP Şube Müdürü Dr. Sevilay Bektaş da hazır bulundu.

 

“Altın Bebek Dostu İl” projesi kapsamında anne sütünün önemini, emzirmenin desteklenmesini, korunmasını ve teşvik edilmesini anlatmak için her sağlık kuruluşuna önemli görev düştüğünü belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, “2010 yılının ilk altı ayında yaptığı başarılı çalışmalarla teşekküre layık görülen sağlık kuruluşlarının tüm personelini kutluyorum. Önemli bir çalışma olan bu projede başarı sağlayan kurumları her zaman destekleyeceğiz ve ödüllendireceğiz. Hiç sıkılmadan, yorulmadan gayret gösterip, anne sütünün önemini en ücra yerdeki insanlarımıza da anlatmalıyız” dedi.

 

İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (AÇSAP) Şube Müdürlüğü tarafından İl genelindeki tüm Sağlık Ocaklarında verilen hizmetiçi eğitimin ardından başarılı çalışmaları ile öne çıkan ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları unvanı verilen Şebinkarahisar Merkez Sağlık Ocağı, Şebinkarahisar Saraycık Sağlık Ocağı, Alucra Entegre Hastanesi, Yağlıdere Entegre Hastanesi, Yağlıdere Üçtepeler Sağlık Ocağı, Giresun Merkez Şehit Er Oral Sağlık Ocağı, Giresun Merkez Mesudiye Sağlık Ocağı, Giresun Merkez Yukarıalınlı Sağlık Ocağı, Bulancak Ballıca Sağlık Ocağı, Bulancak Kovanlık Sağlık Ocağı, Bulancak Büyükada Sağlık Ocağı, Keşap Yolağzı Sağlık Ocağı ve Piraziz Gülizar-Nasuh Hekim Sağlık Ocağı, teşekkür belgesi almanın mutluluğunu yaşadı.

 

Teşekkür belgeleri Sağlık Ocakları ve hastaneler adına, kurumların sorumlularına verildi. Teşekkür belgesi dağıtım törenine İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması (AÇSAP) Şube Müdürü Dr. Sevilay Bektaş ile AÇSAP Şube çalışanları da katıldılar.

 

Haberi Ekleyen: Mehmet R. Aksu

Bu haber 1718 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

Ali İhsan İyidere Ameliyat Oldu

Ali İhsan İyidere Ameliyat Oldu Ali İhsan İyidere başarılı bir ameliyat geçirdi.

Giresun’da ölümlerin nedeni açıklandı!!

Giresun’da ölümlerin nedeni açıklandı!! TÜİK verilerine göre 2013 yılında Türkiye genelinde ölümlerin yüzde 39,8’i dolaşım sistemi hastalıklarından kaynakl...

Yürüyen Merdivene Elini Kaptırdı

Yürüyen Merdivene Elini Kaptırdı Ordu’nun Fatsa ilçesinde annesiyle birlikte bir alışveriş merkezine giden 5 yaşındaki çocuk elini yürüyen merdivenl...

Giresun'da 113 yoğun bakım yatağı var

Giresun'da 113 yoğun bakım yatağı var Giresun genelinde Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile özel hastanelerin yoğun bakımlarında, erişkin ve yenidoğa...

Eski colalar Türkiye'de satılıyor!

Eski colalar Türkiye'de satılıyor! Cola, gazoz gibi içeceklere karamel rengini veren madde olarak bilinen Mel-4, yeni colarların içinde olmayacak. Anc...

SIIR KÖSESI

Gençliğe Hitabe

Gençliğe Hitabe

RÖPORTAJ

İmparatoriçe'nin Parıldayan Cenneti: Görele

İmparatoriçe'nin Parıldayan Cenneti: Görele

SİTE ANKET

Bu sene Fındık sizi mutlu etti mi ?

http://2.bp.blogspot.com/-bbL1Q71TD4Q/TVxJ8jhfAzI/AAAAAAAACAI/vX6pjg3a4pY/s1600/findik_resimleri.jpg

Ankete Katil »